Teledysk: Jazzpospolita feat. Paulina Przybysz – Combination

14 lutego 2017 Bez kategorii

Takie płyty jak wydana dwa i pół roku temu Jazzpo! po prostu się nie nudzą i regularnie, co czas jakiś wracają do odtwarzacza. Tym bardziej, że zaledwie rok temu ten materiał ukazał się jeszcze w wersji live. Zaskakującą, ale i radosną informacją były pierwsze wieści o tym, że kolejny, nowy album grupy Jazzpospolita jest już gotowy. Piąty studyjny krążek tej formacji będzie nosił tytuł Humanizm i trafi na półki muzyczne już niebawem, bo 17 marca. Zespół nie zdradził jeszcze zbyt wielu szczegółów, jednak  już dziś wiemy, że płyta będzie wyróżniać się na tle pozostałych krążków. Poza kompozycjami instrumentalnymi na krążku pojawią się na również utwory śpiewane, co jest dużą nowością. Album promują numery Combination z udziałem Pauliny Przybysz oraz Zakamarki, w którym zaśpiewała Novika. Singlowy utwór Combination (feat. Paulina Przybysz) zaprezentowany został wraz z teledyskiem.

Jazzpospolita pokazała, że potrafi zaskakiwać, w końcu kto by się spodziewał takiego zwrotu akcji. W utworze Combination słychać taką Jazzpospolitą jaką dobrze znamy, ale nie da się ukryć, że już pod nieco inną postacią. Postacią, której z oczywistych względów bliżej jest do piosenki niż do złożonej kompozycji. Wyraźnie widać, że warstwa instrumentalna została miejscami odrobinę wygładzona i stonowana, aby nie przykryć wokalu. Nie ma się jednak czym martwić, bo choć pierwszy odsłuch może być lekko zaskakujący, to każdy kolejny jest już przyjemnością. Całość brzmi naprawdę dobrze, a sama Paulina Przybysz z świetnym wyczuciem i stylem wtopiła się w klimat Jazzpospolitej. Warto dodać, że Paulina jest także autorką słów do utworu Combination.

Do kawałka jeszcze mocniej zachęca ekscentryczny teledysk w reżyserii Piotra Smoleńskiego. Główną rolę w klipie odgrywają dwie komiczno-tragiczne postacie kobiety i mężczyzny. Ale to nie wszystko, bo oprócz nich, w teledysku pojawiają się wszyscy muzycy Jazzpospolitej. Tym razem bez towarzystwa instrumentów.

Dzień po premierze albumu Humanizm, bez zbędnej zwłoki zespół rozpocznie trasę koncertową.