Chcę posłuchać na festiwalu Audioriver…

19 lipca 2017 TEKSTY

WYGRAJ PODWÓJNY KARNET NA FESTIWAL! 

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja płockiego festiwalu Audioriver. W tym roku ponownie tysiące fanów muzyki elektronicznej spotkają się na plaży, aby poddać się bez granic dobrej zabawie. Program imprezy zaskakuje swoją różnorodnością. Znaleźć w nim można przedstawicieli właściwie wszystkich gatunków i podgatunków elektroniki. Dzięki temu, w Płocku spotka się tak duża publiczność. Możliwe, że i tym razem festiwal w całości zostanie wyprzedany.

Audioriver Festival odbędzie się w dniach 28-30 lipca. Postanowiłem wybrać pięć pozycji z line-upu, które moim zdaniem zasługują na szczególną uwagę. A ty, na kogo najbardziej czekasz?


— Tale Of Us — 

Carmine Conte i Matteo Milleri to duet, który na przestrzeni lat dotarł na sam szczyt sceny muzyki elektronicznej. Włoscy artyści kilka lat temu zaczynali od produkcji i remiksów, a dziś zarządzają popularnym labelem i podbijają sceny na najważniejszych muzycznych wydarzeniach na świecie. Projekt oficjalnie zadebiutował w 2011 roku EP-ką dla Visionquest, potem współpracował m.in. z M_nus, Life and Death i prestiżowym R&S Records, a dziś prowadzi własną wytwórnię Afterlife. Nie jest to jednak tylko label, ale również ważny cykl imprez, z którym Carmine i Matteo rezydowali chociażby w klubie Space na Ibizie. Duet na przestrzeni lat bardzo mocno rozwinął się również producencko, o czym świadczy popularność m.in. takich utworów, jak Silent Space i Astral czy remiksów dla Bob Moses i Alexa Smoke’a. Niedawno ukazał się debiutancki album Tale Of Us zatytułowany Endless.

— The Erised —

Zespół można zaliczyć do nowych, ale również bardzo zdolnych i dobrze rokujących. The Erised to ukraiński, 6-osobowy zespół tworzący przyjemną i melodyjną dla ucha elektronikę zawierającą elementy różnych brzmień – od popu, po chillout i downtempo. Twórczość grupy znalazła dom w Med School, czyli sublabelu popularnej wytwórni Hospital Records. To właśnie tam ukazał się album pt. Room 414 m.in. ze świetnymi Even If czy It’s Over.

— Mount Kimbie — 

Charakterystyczny i nieoczywisty projekt, którego twórczość świetnie pokazuje, że elektronika ma wiele oblicz. Ich pierwsze wydawnictwa ukazały się w znanym Hotflush Recordings i były kojarzone raczej z bassowymi odmianami elektroniki, natomiast później Kai i Dom rozpoczęli stałą współpracę z prestiżową wytwórnią Warp. Tam wydali m.in. swój drugi, bardzo różnorodny album pt. Cold Spring Fault Less Youth. Co więcej, brytyjskiemu duetowi doskonale wychodzą kolaboracje z innymi artystami. Ich Meter, Pale, Tone z gościnnym udziałem King Krule, a także zapowiadające najnowszy album We Go Home Together z Jamesem Blake’iem to wyborne kompozycje, zawierające brzmienia elektroniki, instrumentów i doskonałych wokali.

— Solomun —

Jedna z najbardziej charyzmatycznych i najważniejszych postaci w świecie tanecznej elektroniki – DJ, producent i właściciel wytwórni, który ma ogromny wpływ na dzisiejsze brzmienie muzyki house. Jego label to oczywiście Diynamic Music, pod którego szyldem wydają m.in. tacy artyści, jak David August, Kollektiv Turmstrasse, Adriatique czy H.O.S.H. Co więcej, jego autorskie produkcje, remiksy i występy na żywo cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Tylko w ubiegłym roku zdobył pierwsze miejsce w kategorii deep house w głosowaniu użytkowników największego sklepu z muzyką elektroniczną, Beatport.com, był piąty na liście najlepszych DJ-ów świata wg czytelników Residentadvisor.net, a jego remiks utworu Whilk & Misky był drugim najczęściej „shazamowanym” kawałkiem na Ibizie.

— Urbański — 

Producent muzyczny, sound designer, czarodziej dźwięku. Współtwórca projektu RYSY. Od lat zafascynowany tworzeniem elektronicznych brzmień, konstruowaniem ich za pomocą wielu warstw. Debiutował w 2007 roku w niemieckiej wytwórni Compost Records. Przez wiele lat komponował muzykę do animacji, spektakli i pokazów mody. Jako kompozytor muzyki teatralnej współpracował m.in.z reżyserką Eweliną Marciniak przy spektaklach ‚Księgi Jakubowe’ w Teatrze Powszechnym oraz ‚Mapa i Terytorium’ w Teatrze Wybrzeże. Wielokrotnie nagradzany za muzykę i sound design. Na Audioriver usłyszmy między innymi materiał z płyty Selected Works.