Chet Faker i The Cactus Channel razem

18 września 2015 Bez kategorii

Chet Faker to znakomity wokalista i songwriter. Autor wielu przebojowych i jednocześnie utrzymanych w bardzo dobrym guście utworów. Trzeba jasno powiedzieć, że obok romansów z elektroniką, główną inspiracją Australijczyka zawsze był soul.

Dlatego też, podopieczny Future Classic połączył siły z inną australijską grupą – The Cactus Channel. Jest to funkowo-soulowa formacja, póki co nie tak popularna jak ichni rodak. Miejmy nadzieję, że tylko „póki co”, gdyż muzyka tego zespołu naprawdę zachwyca. Lekkość, groove i niesamowity luz powodują, że słucha się tego fenomenalnie. Warto podkreślić, że grupa składa się aż z 9 członków.

Owocem współpracy Cheta Fakera i The Cactus Channel jest dwustronny vinyl. Znajdą się na nim dwa premierowe, fantastyczne utwory. Pierwszy z nich jest zatytułowany Kill the Doubt, drugi natomiast Sleeping Alone. Obie kompozycje stanowią zupełnie inny muzyczny obraz. Kill the Doubt jest bardzo chwytliwy i pełen jazzowych szaleństw. Materiał na gwarantowany hit. Drugi track wcale mu nie ustępuje. Nieco spokojniejszy ton, wspaniała trąbka i perkusja oraz bardzo bujający klimat. Najważniejszy most pomiędzy tymi kompozycjami to wokal Cheta Fakera. Muzyk dawno nie był w tak wyśmienitej formie. Czuć, że to jego korzenie i że najlepiej czuje się właśnie w tych klimatach.

Jesteśmy pełni zachwytu dla tej interesującej współpracy. Mamy nadzieję, że to nie koniec i na dwóch singlach się nie skończy, gdyż jest to wyborne połączenie. Premiera fizycznego wydania już dzisiaj, 18 września.