Drugi album HAIM

12 lipca 2017 TEKSTY

To jedna z najbardziej wyczekiwanych płyt tego roku. HAIM wracają w świetnym stylu z wydawnictwem Something To Tell You i ponownie czarują. Początkowo bałem się trochę, że siostry skręcą w drogę, z której nie będzie już powrotu. Jednak po przesłuchaniu całego wydawnictwa, zakochałem się w nich ponownie. Prawie tak bardzo jak kilka lat temu, gdy debiutowały.

Este, Danielle i Alana po prostu nadal brzmią jak dziewczyny, z którymi aż chce się wyskoczyć na piwo lub kilka drinków. Ogromna popularność i wiele nominacji do prestiżowych nagród nie zabrały im młodzieńczej werwy i bezkompromisowego podejścia do tworzenia. Premierowy materiał wciąż jest świeży i momentami nawet zaskakujący. Siostry w ciekawy sposób romansują z popem i nie mają w tym żadnych ograniczeń.

Jeśli syndrom drugiej płyty naprawdę istnieje, to HAIM po prostu nic o nim nie wiedzą. W tym przypadku możemy śmiało o nim zapomnieć i delektować się dobrą płytą, która zyskuje przy każdym kolejnym odsłuchu. Śledziłem koncert na tegorocznym festiwalu Glastonbury i na żywo Something To Tell You nabiera jeszcze więcej drapieżności. Little of Your Love, Kept Me Crying oraz Right Now to moi zdecydowani faworyci.

Płyta ukazała się na rynku 7 lipca 2017 roku.