Fest info (30 maja 2017): Open’er Festival, Unsound Festival

30 maja 2017 Bez kategorii

Kolejny majowy dzień i kolejne informacje od organizatorów festiwali w Polsce. Do pierwszego z nich został już niecały miesiąc, więc w najbliższym czasie można spodziewać się pełnej mobilizacji w ogłaszaniu kolejnych szczegółów. Festiwal, o którym wspomnę za moment odbędzie się natomiast dopiero w październiku. A co ciekawe, karnety wyprzedały się, podobnie jak w latach ubiegłych, w zasadzie w kilka chwil.

Open’er Festival (28 czerwca – 1 lipca 2017)

Wszyscy, którzy sprawdzili dokładnie program, wiedzieli, że czeka nas jeszcze przynajmniej jedno spore ogłoszenie na główną sceną. Przez długi czas pozostawało to jednak tylko w przestrzeni domysłów. Dziś organizatorzy potwierdzili. Na Orange Main Stage ostatniego dnia pojawi się wyczekiwana do dawna Lorde. W naszym kraju wystąpi po raz pierwszy i przywiezie od razu drugi album. Wielokrotnie sprawdzałem jej występy festiwalowe i przypuszczam, że będzie to jeden z najciekawszych koncertów tej edycji. Przy okazji warto dodać, że na kilku scenach w Gdyni zagrają między innymi Radiohead, James Blake, Solange, The xx, The Weeknd czy Moderat.

Unsound Festival (8-15 października 2017)

Piękna oprawa graficzna, jubileuszowa edycja i pierwsza pula artystów – krakowski Unsound doskonale wie, co zrobić, żeby wyprzedać swoje karnety już pierwszego dnia. Tak stało się kolejny raz i w zasadzie ta sytuacja już nikogo nie dziwi. Nie będę ukrywał, większości ogłoszonych artystów nie znam i nie będę sztucznie się nad nimi zachwycał, bo Unsound to dla mnie poszukiwanie czegoś nowego. A marka jaka została stworzona, tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że to idealne miejsca, aby muzyczne perełki znaleźć.

OGŁOSZENI ARTYŚCI UNSOUNDU 2017:

DJ Bone b2b DJ Stingray (US) — światowa premiera
DJ Sprinkles (US/JP)
Einstürzende Neubauten (DE)
Ewa Justka (PL/UK)
GAS (DE) — polska premiera
Jlin (US)
Juliana Huxtable (US) — polska premiera
Moondog for Gamelan with Iwan Gunawan and Stefan Lakatos (IN/SE) — światowa premiera
Moor Mother (US)
NIVHEK (Liz Harris/Grouper) & MFO pres. „After its own death” (US/DE) — projekt zamówiony
Nina Kraviz (RU/DE)
Nkisi (BE/UK)
Noncompliant (US) — polska premiera
Pharmakon (US)
PTU (RU) — polska premiera
Robin Fox pres. „Single Origin” (AU) — światowa premiera
Umfang (US)
Varg (SE)
Visible Cloaks (US) — polska premiera
Zonal & Moor Mother (UK/US) — światowa premiera