Fest info (16 maja 2017): Tauron Nowa Muzyka, Open’er Festival

16 maja 2017 Bez kategorii

Chcesz być na bieżąco z wszystkimi najciekawszymi informacjami dotyczącymi festiwali? Obserwuj cykl FEST INFO, który właśnie rusza! Będę podsumowywał świetne ogłoszenia, prezentował ciekawostki dotyczące imprez i komentował zjawiska bliskie każdemu wielbicielowi festiwali. Stworzę miejsce, gdzie znajdziesz informacje podane w przystępny sposób. Dzięki temu nic cie nie ominie! Na dobry początek dwa festiwale i dwa dzisiejsze ogłoszenia, bo wtorek przyniósł dużo dobrego.

Tauron Nowa Muzyka Festival (6-9 lipca 2017)

Wydawało mi się, że program tegorocznej imprezy nie może być już lepszy. Okazuje się, że może i to za sprawą naprawdę interesujących artystów. Do składu dołączyła dziś Cat Power oraz zespół !!!, który ma szansę odpowiadać za jedną z najlepszych potańcówek tej edycji. Dodatkowo organizatorzy ogłosili kilku polskich muzyków zasilający dotychczasowy program. Warto przypomnieć, że na TNM zagrają: Roisin Murphy, Ry X, The Cinematic Orchestra, SOHN, Clark, Gold Panda, WhoMadeWho, Forest Swords, Max Cooper czy Hercules & Love Affair. W sprzedaży nadal są bilety, za 3-dniowy karnet trzeba zapłacić tylko 300zł.

Dzisiejsze ogłoszenie: 

Cat Power — !!!(chkchkchk)
Kroki — Piernikowski — SOTEI — DEAS/AGIM

Open’er Festival (28 czerwca – 1 lipca 2017)

Dość długo musieliśmy czekać na kolejne wieści z obozu agencji AlterArt. Jednak w końcu ruszyła maszyna informacji zbliżająca nas coraz szybciej do dnia rozpoczęcia imprezy. W piątek dowiedzieliśmy, że się kolejną gwiazdą została M.I.A. powracająca po kilku latach do Gdyni. Dziś natomiast poznaliśmy zagraniczny skład Beat Stage – sceny, która gra najdłużej na terenie lotniska. I tu raczej nikt nie powinien czuć się zawiedziony, bo tym razem postawiono na sprawdzone i mocne nazwy – Tiga, Daniel Avery oraz Black Coffee. Do tego oczywiście dodano kilka polskich projektów. Przypomnijmy, że na tegorocznym Open’erze zagrają między innymi: Radiohead, Foo Fighters, The Weeknd, The xx, James Blake, Solange, Moderat, The Kills, Nicolas Jaar, Kiasmos i Warpaint. Karnety do 5 czerwca kosztują 559 zł.

Ostatnie ogłoszenia: 

M.I.A.
Black Coffee — Daniel Avery — Tiga
FLIRTINI — Seltron 400 — DASEIN — Deas