FESTIWAL INNE BRZMIENIA

30 maja 2018 TEKSTY

Hipnotyzujące spotkanie z Ifriqiyya Electrique, surowa przygoda z Super Besse czy wyjątkowa historia Saula Williamsa. To tylko trzy punktu niezwykle bogatego festiwalu INNE BRZMIENIA. Jeśli nadal przerażają was wysokie ceny wydarzeń muzycznych w Polsce, w tym przypadku możecie o tym problemie na wstępie zapomnieć. Lublin zaprasza na cztery dni i gwarantuje – nikt ani przez moment nie będzie się nudził.

Inne Brzmienia, które są częścią projektu Wschód Kultury, pokazują muzykę w nieco inny sposób. A mówiąc dokładniej – pokazują artystów spoza modnych i utartych kanonów. W Lublinie można odkryć nieznane wcześniej dźwięki i od razu się w nich zakochać. Poniżej zaprezentuje właśnie kilka takich przykładów.

Już pierwszego dnia imprezy wystąpią trzy kapitalne projekty. Dwa z nich pochodzą z Tunezji. Ze sceny wybrzmi fuzja elektroniki i  ludowych pieśni. Na tych koncertach współczesność połączy się z barwną przeszłością. Nie zabraknie mocnego przekazu i mocnych wrażeń. 29 czerwca będzie należał do prawdziwej legendy. W Lublinie pojawi się bowiem multiinstrumentalista, wokalista, autor tekstów, prekursor stylu P-Funk – George Clinton. Oprócz niego zagra OY Sound System – kolektyw założony w Kijowie przez, znanego ze składu Dakha Brakha, muzyka i wokalistę – Marko Halanevycha oraz odpowiedzialnego za brzmienie i elektronikę Tarasa Halanevycha. Ukrainę reprezentować będą także SINOPTIK. Polskim akcentem tego dnia stanie się Lech Janerka.

Podczas dwóch kolejnych dni nie zabraknie dobrej muzyki z naszego kraju. Wystąpią między innymi Plug&Play, Naczynia, Rito czy Wczasy. Potem ponownie organizatorzy zabiorą nas w podróż dookoła świata. Lublin będzie gościł muzyków z Białorusi, USA, Niemiec, Ukrainy czy Danii. Niewątpliwi headlinerzy Innych Brzmień – Saul Williams oraz Atari Teenage Riot pojawią się na scenie w finałowy weekend. Warto przy okazji wspomnieć także o imprezach towarzyszących – wystawie plakatów YELLOW&BLUE o współczesnej Ukrainie czy wystawie ULICZNE ŻYCIE  z Gruzińskiego Muzeum Narodowego.

Festiwal INNE BRZMIENIA odbędzie się w dniach 28 czerwca – 1 lipca w Lublinie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy. Dokładny program znajdziesz na tej stronie. Gorąco polecam tym, którzy chcą posłuchać muzyki nieco…inaczej!