GusGus : Nowa płyta i pięć koncertów w Polsce

08 lutego 2018 WIADOMOŚCI

O nowej płycie wiemy już od jakiegoś czasu, dziś nadeszła kolejna dobra wiadomość – GusGus zapowiedzieli właśnie trasę promującą wydawnictwo Lies Are More Flexible. Muzycy nie mogli oczywiście ominąć Polski i w maju ponownie nas odwiedzą. Tym razem koncerty odbędą się aż w pięciu miastach. To oznacza aż pięć okazji do sprawdzenia premierowego materiału i poddania się niezwykle wciągającej i zimnej elektronice. Album ukaże się już 23 lutego.

21.05 Poznań, Klub Muzyczny B17
22.05 Gdańsk, B90
24.05 Warszawa, Progresja
25.05 Kraków, Klub Studio
26.05 Wrocław, Centrum Koncertowe – A2

Biggie Vieira i Daniel August – ta charyzmatyczna dwójka od lat 90 stanowi o wyjątkowości islandzkiej grupy. Od pierwszej płyty Polydistortion (dla wytwórni 4AD) po najnowszą Lies Are More Flexible niepowtarzalne elektroniczne produkcje Biggiego i wspaniały, liryczny wokal Daniela, a także ich sceniczna prezencja decydują o sile przekazu GusGus.

Przez lata kariery zespół niejednokrotnie zmieniał skład, zapraszając do współpracy muzyków, tancerzy, a także kobiece i męskie głosy, co zwykle pomagało Islandczykom odświeżyć ich oryginalną wizję muzyki tanecznej. Po bestsellerowych albumach Arabian Horse i Mexico, islandzka grupa wraca w równie znakomitej formie, proponując na nowym krążku niepowtarzalną fuzję electro-popowych melodii, transowo-technowych rytmów i syntezatorowych brzmień. Płytę Lies Are More Flexible zapowiada świetny, taneczny singiel Featherlight

Dzięki takim hitom jak Over, Airwaves czy Crossfade GusGus zdobyli liczne grono nowych fanów, także w Polsce, zaś doskonałe występy na festiwalach: Audioriver w Płocku i OFF w Katowicach oraz wyprzedane trasy klubowe potwierdziły ich renomę jednego z najlepszych koncertowych wykonawców na elektronicznej i klubowej scenie.