Muzyczna scena festiwalu Nowe Horyzonty

17 lipca 2017 TEKSTY

Już na początku sierpnia we Wrocławiu odbędzie się 17. edycja prestiżowego festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty. Chociaż to impreza skupiająca się przede wszystkim na filmach, to i tym razem nie zabraknie tam całkiem sporego wątku muzycznego. Wątek ten to oczywiście dedykowana koncertom specjalna scena. Na niej wszyscy widzowie będą mogli posłuchać występów świetnych artystów, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Mocne uderzenia to przede wszystkim jeden z niewielu w Polsce koncertów Shabazz Palaces. Stojący za formacją Ishmael Butterfly Butler to legenda, która na nowo definiowała hip-hop na pokrytej złotem płycie Reachin’ (A New Refutation of Time and Space). W Arsenale zagra też DJ Lag, który przyjeżdża na zaproszenie do Polski aż z RPA. To prawdziwy as w rękawie nurtu muzyki elektronicznej. Jest jeszcze lepiej, gdy doczytacie, że na scenie pojawi się także Zebra Katz. Prawdziwy kocur tegorocznego programu znany jest większości z genialnego Ima Read i występów z zespołem Gorillaz.

Koncerty odbywać się będą codziennie w dniach 4-12 sierpnia na dziedzińcu Arsenału Miejskiego (Wrocław, Cieszyńskiego 9). Bilety na koncerty są dostępne w sprzedaży od 19 lipca.

Program muzycznej sceny:

04 sierpnia — Sherwood & Pinch // DJ Ata
05 sierpnia — Hatti Vatti
06 sierpnia — Mitch & Mitch // Yves Tumor
07 sierpnia — Flue // Fisz Emade
08 sierpnia — Vitas Guerulaitis // Blood Sport
09 sierpnia — Inga Copeland // Zebra Katz // We Draw A
10 sierpnia — Shabazz Palaces // DJ Lag
11 sierpnia — Actress // Jacek Sienkiewicz
12 sierpnia — Resina // Enchanted Hunters

Więcej informacji znajdziecie na stronie festiwalu.