Od Warszawy po Gdańsk – Brand New Anthem świętuje 6. urodziny

06 lutego 2017 Bez kategorii

W 2010 roku padła pierwsza główna wygrana w polskiej edycji Milionerów, Stephen Malkmus ogłosił powrót Pavement, a na Open’erze zagrali The Dead Weather i Cypress Hill. Na świecie premiery miały takie płyty jak Heligoland Massive Attack, This Is Happening LCD Soundsystem czy Total Life Forever Foals, zaś w Polsce światło dzienne ujrzała Granda Brodki. W tym samym roku, w internecie pojawiło się nowe miejsce traktujące o muzyce. Nazywało się New Anthem.

Przez ten czas, portal zmienił nie tylko nazwę i logo – z małego bloga, Brand New Anthem urosło do rozmiarów serwisu, na którym wylądowało łącznie ponad siedem i pół tysiąca artykułów autorstwa kilkudziesięciu osób tworzących redakcję na przestrzeni lat. W ubiegłym roku, w warszawskiej Cafe Kulturalna hucznie świętowaliśmy 5. urodziny (choć BNA zostało założone w grudniu, to urodziny świętujemy zazwyczaj już w nowym roku), podczas których zagrali Milky Wishlake, Lilly Hates Roses i Oxford Drama, a my sami wcieliliśmy się w role didżejów. Po ogromnym sukcesie tamtego wydarzenia, które zapełniło całą klubokawiarnię, i kolejnym roku tworzenia portalu, pora na celebrację następnego jubileuszu. Kontynuując nową tradycję, 6. urodziny Brand New Anthem będziemy świętować tak, jak lubimy najbardziej – grając, tańcząc i bawiąc się razem z Wami. A okazje ku temu będą aż dwie – w Warszawie i w Gdańsku.

24 lutego pojawimy się w stolicy, a dokładniej w BARdzo Bardzo. Lokal znajdujący się przy ulicy Nowogrodzkiej, pomimo krótkiego stażu, gościł już takich artystów jak Pustki czy Envee.

Dzień później zjawimy się na Pomorzu. Tym razem miejscem imprezy będzie gdański Stary Maneż, jeden z najpiękniejszych klubów koncertowych w Polsce. Wspaniały lokal, w którym mieliśmy już przyjemność wystąpić, odwiedzali tacy muzycy jak Cigarette After Sex, Suzanne Vega czy Selah Sue. 25 lutego nie tylko zagramy urodzinowy DJ set – wieczór ten będzie inauguracją cyklu comiesięcznych imprez, które Stary Maneż organizować będzie z naszą redakcją.

Na co możecie liczyć? Na imprezę z muzyką, o której czytacie na Brand New Anthem. W naszej selekcji znajdzie się wszystko to, co możecie usłyszeć na festiwalach pokroju Open’era, Glastonbury czy Melt! – od klasyki popu, przez hymny alternatywy, po elektroniczne, parkietowe hity. Urodzinowe wieczory z Brand New Anthem będą jak miks festiwali, na które udajecie się co roku –  wszystkie te brzmienia pojawią w czasie jednej imprezy.

6. urodziny Brand New Anthem:

24 lutego – BARdzo Bardzo, Warszawa
25 lutego – Stary Maneż, Gdańsk