OFF Festival i Tauron Nowa Muzyka z dobrymi informacjami

31 stycznia 2018 WIADOMOŚCI

Te dwa festiwale różni oczywiście całkiem sporo. Łączy natomiast wspólne miasto i dzisiejsze dobre wiadomości. Obie imprezy postanowiły właśnie dziś nieco rozszerzyć swój program, który na żywo będzie można sprawdzić za kilka miesięcy. Tauron Nowa Muzyka odbędzie się w dniach 28 czerwca – 1 lipca, a OFF Festival kilka tygodni później – 3-5 sierpnia.  Ci drudzy zapowiadali, że będziemy zadowoleni, ci pierwsi po prostu wzbudzili te emocjami nazwami. Co kryje się pod środowymi niespodziankami?

TAURON NOWA MUZYKA

Organizatorzy w tym rzucie postawili przede wszystkim na dwie bardzo pewne nazwy – Fever Ray oraz Son Lux. Zarówno wokalistka The Knife jak i niezwykłe trio w najbliższym czasie wystąpią w Warszawie. Oba koncerty są wyprzedane, dlatego droga do festiwalowego ogłoszenia była otwarta. A na samym festiwalu będzie można ponownie sprawdzić ich najnowsze wydawnictwa. Z pewnością wydarzeniem będą koncerty projektów Uwe Schmidta, czyli Señor Coconut i Flanger (z Burntem Friedmanem), prezentujących elektroniczne rozwinięcie dziedzictwa muzyki jazzowej i latynoskiej. Zderzenie starego z nowym przewija się także w twórczości Irańczyka Sote, którego zaawansowane technologicznie nagrania oparte są jednocześnie na tradycyjnej muzyce Persji. Specjalny liveact zaprezentuje legenda francuskiego electro, czyli The Hacker. Silny pierwiastek kobiecy zapewnią natomiast fascynujące didżejki Tijana T z Serbii, Courtesy z Grenlandii oraz reprezentująca scenę footwork artystka Jlin. 

OFF FESTIVAL

Ostatni dzień stycznia przynosi także wieści prosto od Artura Rojka. Po wcześniejszych ogłoszeniach – między innymi Grizzly Bear, Aldous Harding czy Turbonegro, czas na kolejne pozycje w programie. I tym razem jest bardzo różnorodnie, każdy z własnie ogłoszonych projektów pochodzi z zupełnie innej gatunkowej beczki. Ogłoszenia kilka chwil temu zostały zamieszczone na facebookowym profilu wydarzenia. Elektroniczną zabawę zapewni Jacques Greene, akompaniując sobie na kologo, dwustrunowej lutni wystąpi King Ayisoba. Do programu dołącza także chwalony przez Kendricka Lamara czy Wu-Tang Clan Bishop Nehru oraz zaskakujący na scenie Oxbow.