OTZEKI — UJMUJĄCA CHARYZMA

20 września 2017 Nowa Muzyka

Chociaż swój pierwszy utwór zamieścili na soundcloudzie pod koniec 2015 roku, to dopiero ostatnie miesiące pokazały, że o tym zespole za moment będzie naprawdę głośno. Celowo w zdaniu nie używam przypuszczenia, bo w ich przypadku ono nie jest absolutnie potrzebne. OTZEKI znajdują się w programach trzech najważniejszych festiwali showcase’owych w Europie – Reeperbahn Festival, The Great Escape oraz Eurosonic Noorderslag. A oprócz tego zagrali między innymi na Lowlands Festival i Latitude Festival. W listopadzie będą supportowali HER na części niemieckich koncertów. Ale dosyć już tych statystyk, posłuchajcie sami ich najpopularniejszego utworu.

Zespół tworzą kuzyni mieszkający w Londynie – Mike i Joel. Połączyła ich (oczywiście oprócz więzów rodzinnych) miłość do muzyki, Davida Beckhama i Ricardo Villalobosa.  Swoją twórczość klasyfikują krótko i treściwie –  electronic dance rock. W wielu publikacjach są porównywani do mieszanki The xx, Local Natives oraz Animal Collective. Moim zdaniem aspirują bardziej do wypracowania własnego stylu. To cieszy, bo nieczęsto się to zdarza. Ich hipnotyzujący styl nie przejawia się tylko w dźwiękach, koniecznie zobaczcie jak panowie radzą sobie na żywo.

Czy wam też wokalista przypomina jakiegoś muzyka z lat 90? Jego niewątpliwa charyzma i mocny głos to elementy, w których można po prostu zakochać się od pierwszego usłyszenia i zobaczenia. Podoba mi się w nich właściwie wszystko. Od muzyki, która wykracza poza popularne i wydeptane ścieżki,  aż po sceniczny luz i spontaniczność. Już dawno tak bardzo nie poruszyło mnie połączenie elektroniki z gitarą.

Drogi Spring Breaku, drogi Open’erze – to jest zespół, który w 2018 roku powinien przyjechać do Polski. To jest zespół potrafiący porwać publiczność i zostać z nią na nieco dłużej. Muzycy mają na swoim koncie EPkę Falling Out, kilka singli oraz zremiksowanych kawałków. Koniecznie sprawdźcie, dostępne są na ich soundcloudzie, Youtubie oraz w serwisach streamingowych.