Nowa Muzyka: SEALS

31 sierpnia 2016 Nowa Muzyka

Są młodzi i zdolni – słyszeliście to w ostatnim czasie wiele razy. Najpewniej w każdym przypadku było to mocno uzasadnione. Średnia wieku nowych artystów w Polsce (na świecie w zasadzie też) szybko spada. O tym fenomenie można rozpisywać się na milion różnych sposobów i za każdym razem wniosek będzie ten sam – młodzież ma coraz więcej do powiedzenia i przekazuje to za pomocą dźwięków i słów.

Całkiem podobnie jest w przypadku zespołu SEALS, który dopisujemy właśnie do grona tych, o których już za moment może być naprawdę głośno. Malkontenci powiedzą, że to wszystko już było, a Magda i Wojtek bazują na sprawdzonych i banalnych wzorcach. Jest w tym wszystkim jednak coś magicznego. Bardzo trudno znaleźć jakiekolwiek informacje o nich, tak jakby duet czekał na swoje 5 minut dzieląc się co jakiś czas premierowymi kawałkami.

I właśnie wspomniane „kawałki” są tutaj najważniejsze.

Na ich kanałach soundcloud i Youtube możemy posłuchać kilku naprawdę dobrych piosenek. Co ich odróżnia od wielu podobnych projektów? Prostota! Ci młodzi ludzie nie silą się na eksperymenty, stawiają na jasny przekaz. Bardzo chcielibyśmy, żeby nasza muzyka poruszała serca. Do tworzenia inspirują nas ludzie i wydarzenia dookoła – piszą na facebooku.

Ich znakiem rozpoznwczym są chwytliwe refreny, które już przy pierwszym przesłuchaniu wpadają na długo w ucho. Do tego całkiem mądre teksty i dostajemy w zasadzie produkt finalny w postaci niezwykle zgrabnych, popowych piosenek.

Magda i Wojtek pochodzą z Cieszyna, tam właśnie, w zaciszu swoich domów tworzą, komponują i nagrywają. Wszystko w imie zasady „zrób to sam”. W tym momencie wychodzi im to naprawdę bardzo dobrze.

W sieci można znaleźć również kilka coverów (sprawdź poniżej). SEALS nagrali swoje wersję piosenek między innymi Adele, BANKS i Cheta Fakera. Trzymamy mocno kciuki i czujemy, że w przyszłym roku to właśnie na nich będziemy polowali gdzieś w klubach czy na festiwalach.