Róisín Murphy kolejną gwiazdą festiwalu Tauron Nowa Muzyka

16 lutego 2017 Bez kategorii

Organizatorzy festiwalu Tauron Nowa Muzyka nie zwalniają tempa. Właśnie poznaliśmy kolejną gwiazdę, która w dniach 6-9 lipca pojawi się w Katowicach. Przypomnijmy, że w Strefie Kultury zagrają między innymi The Cinematic Orchestra (koncert otwarcia), Ry X, Gang Gang Dance, Gold Panda, Michael Mayer, Christian Löffler, Romare, Yussef Kamaal i Princess Nokia.

Dziś do tego grona dołącza fenomenalna Róisín Murphy. Artystka w 2015 roku powróciła po dłuższej przerwie i wydała album Hairless Toys. Nie było to jednak jej ostatnie słowo, bo już po roku na sklepowych półkach pojawiło się kolejno dzieło – Take Her Up to Monto. Materiał z obu krążków prezentowany był już w naszym kraju. Była wokalistka Moloko wystąpiła na dwóch solowych koncertach oraz na festiwalu Audioriver oraz Kraków Live Festival.

Chociaż to kolejne spotkanie z Róisín w przeciągu ostatnich dwóch lat, to warto się na nie skusić. Artystka na scenie potrafi zauroczyć i porwać tłum. Tym razem odbędzie się to w pięknej scenerii katowickiego festiwalu.