Róisín Murphy kolejną gwiazdą festiwalu Tauron Nowa Muzyka news 2017

Róisín Murphy kolejną gwiazdą festiwalu Tauron Nowa Muzyka

16 lutego 2017 Festiwale

Organizatorzy festiwalu Tauron Nowa Muzyka nie zwalniają tempa. Właśnie poznaliśmy kolejną gwiazdę, która w dniach 6-9 lipca pojawi się w Katowicach. Przypomnijmy, że w Strefie Kultury zagrają między innymi The Cinematic Orchestra (koncert otwarcia), Ry X, Gang Gang Dance, Gold Panda, Michael Mayer, Christian Löffler, Romare, Yussef Kamaal i Princess Nokia.

Dziś do tego grona dołącza fenomenalna Róisín Murphy. Artystka w 2015 roku powróciła po dłuższej przerwie i wydała album Hairless Toys. Nie było to jednak jej ostatnie słowo, bo już po roku na sklepowych półkach pojawiło się kolejno dzieło – Take Her Up to Monto. Materiał z obu krążków prezentowany był już w naszym kraju. Była wokalistka Moloko wystąpiła na dwóch solowych koncertach oraz na festiwalu Audioriver oraz Kraków Live Festival.

Chociaż to kolejne spotkanie z Róisín w przeciągu ostatnich dwóch lat, to warto się na nie skusić. Artystka na scenie potrafi zauroczyć i porwać tłum. Tym razem odbędzie się to w pięknej scenerii katowickiego festiwalu.