Sorry Boys i kolejne przystanki „Romy”

23 stycznia 2018 TEKSTY

Autorzy najlepszej (moim zdaniem) polskiej płyty 2016 roku wyruszają w drugą część trasy promującej właśnie to wydawnictwo. Na AMOR TOUR zespół zapowiada otwartą formę koncertów i niespodzianki. Obok studyjnych aranżacji piosenek z wszystkich albumów, pojawią się wersje akustyczne oraz premierowe utwory. Sorry Boys mają za sobą ważne występy na letnich scenach. Można tu wspomnieć chociażby największą scenę festiwalu Open’er, Sound Project Summer w Chorwacji czy udział w Męskim Graniu. Teraz fani ponownie będą mogli usłyszeć materiał z Romy w zamkniętych przestrzeniach.

Cykl koncertów rozpocznie się w najbliższy piątek i potrwa do połowy kwietnia. Muzycy w tym czasie odwiedzą między innymi Bydgoszcz, Warszawę, Gdynię, Toruń, Katowice i Kraków. To świetna okazja, żeby przypomnieć sobie takie utwory jak Wracam, Zwyczajne Cuda czy Miasto Chopina, a przy okazji powoli nastawić się na nowe dźwięki.

26.01 – Oborniki, OOK
27.01 – Bydgoszcz, MCK
10.02 – Warszawa, Palladium
14.02 – Dąbrowa Górnicza, PZK
23.02 – Gdynia, Ucho
08.03 – Szczecin, K4
09.03 – Łódź, Wytwórnia
14.03 – Toruń, Dwór Artusa
15.03 – Kraków, Forty Kleparz
07.04 – Katowice, P23
08.04 – Lubin, CK Muza
13.04 – Wadowice, WCK

Zespół powstał w Warszawie z inicjatywy Tomasza Dąbrowskiego i Piotra Blaka, do których dołączyła charyzmatyczna wokalistka Bela Komoszyńska. Ich debiutancka płyta Hard Working Classes ukazała się jesienią 2010 roku i zebrała znakomite recenzje. Kolejne wydawnictwo – Vulcano  ujrzało światło dzienne trzy lata później i zostało uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013. Album ugruntował pozycję zespołu jako nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania muzyczne.

Roma – trzeci studyjny album Sorry Boys napisany został w połowie po polsku i angielsku, emanuje charakterystycznym dla zespołu bogactwem muzycznych światów i kontekstów. Metaforyczna Roma tropiona na ścieżkach płyty Sorry Boys stanowi upragnione miejsce pełne szczęścia, miłości, spełnienia odkrywane przez każdego w indywidualnym momencie. Tytułowa Roma nawiązuje nie tylko do wiecznego miasta, ale również do mitologii romantycznej, romansu jako gatunku literackiego i romskiego etosu, wędrownego stylu życia z muzyką, które jest tak bliskie artystom. Na płycie pojawiają się zaskakujące inspiracje z różnych epok i szerokości geograficznych – od Chopina, poprzez Ewę Demarczyk, śpiew kurpiowski, aż po tradycję Gospel.