Vampire Weekend ogłosili pierwszy od dawna koncert

31 stycznia 2018 WIADOMOŚCI

Kilka dni temu nastała wręcz euforia spowodowana powrotem na scenę Arctic Monkeys, dziś pojawił się kolejny powód do radości. Zespół Vampire Weekend ogłosił swój pierwszy od dłuższego czasu występ. Amerykanie zostali ogłoszeni główną gwiazdą brytyjskiego festiwalu END OF THE ROAD. Impreza odbędzie się w dniach 30 sierpnia – 2 września w Larmer Tree Gardens. Oprócz nich na kilku scenach będzie można usłyszeć między innymi St. Vincent, Feist, Julie Holter, Aldous Harding czy Yo La Tengo.

Na stronie festiwalu pojawiła się informacja, że będzie to jedyny występ Vampire Weekend w Wielkiej Brytanii w 2018 roku. Organizatorzy oczywiście nie zdradzili żadnych informacji na temat nowej płyty zespołu, poinformowali tylko zdawkowo, że Ezra Koenig zawita do nich z nowymi kompozycjami.

Warto przypomnieć, że Vampire Weekend mają na swoim koncie trzy albumy, a kolejny jest w drodze. Frontman wielokrotnie już informował, że pracę nad następcą Modern Vampires of the City z 2013 roku zbliżają się ku końcowi. Będzie to pierwsze wydawnictwo nagrane bez jednego muzyka grupy. Rostam Batmanglij pożegnał się z zespołem w 2016 roku.