Czy warto pisać wiersze?
Czytanie i interpretację wierszy większość z nas kojarzy głównie ze szkolną ławką, lekcjami języka polskiego oraz stresem podczas egzaminu maturalnego.
W księgarniach na dziale z tomikami poezji również nie ujrzymy tłumu, który wykłóca się o to, komu przypadnie ostatni egzemplarz najnowszego tomiku wierszy. Zachwyt nad poezją i tworzenie romantycznych fraz z punktu widzenia młodego pokolenia wydaję się staroświeckie i niemodne. Może nawet dziwne. Czy więc w dzisiejszych czasach warto jeszcze tworzyć i bawić się słowem? Po co pisać wiersze, które prawdopodobnie na zawsze pozostaną na dnie szuflady i nikt nie będzie ich chciał przeczytać? Odpowiedź jest oczywista tylko dla tego, kto poezję kocha i (lub) trudzi się jej tworzeniem. Wszystkich innych będzie trzeba do tego przekonywać, nie zawsze ze skutkiem pozytywnym.
Z punktu widzenia artystycznego i emocjonalnego, tworzenie (nawet do szuflady) ma sens. Jeżeli lubisz pisać – pisz. Dzięki temu rozwija się Twoja wyobraźnia, kreatywność i sfera emocjonalna. Jeżeli pisanie wierszy sprawia Ci przyjemność, jeżeli jest dla Ciebie formą terapii, jeżeli na papier przelewasz swoje emocje, myśli, najskrytsze marzenia – ma to sens. Nawet jeżeli nikt tego nie przeczyta. Nawet jeżeli będą się z Ciebie śmiać. A co z tymi, którzy nie chcą pisać do szuflady? Na pisaniu wierszy też można zarobić. Mówi się, że dla chcącego nic trudnego. Na dedykowanych tej formie twórczości portalach można znaleźć przeróżne konkursy literackie z atrakcyjnymi nagrodami (pieniężnymi lub rzeczowymi do wygrania) i zaistnieć we współczesnym literackim świecie. Jakiekolwiek pobudki kierują tym, który sięga po kartę papieru, długopis i tworzy – zawsze warto.
Najnowsze komentarze