Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 25, 2020 in Imprezy i rozrywka |

Wiosenne bukiety ślubne

Wiosenne bukiety ślubne

Wiosna to nowy początek dla świata przyrody dodaje również nam więcej energii do życia. Może czerpać energii od pięknych kolorowych kwiatów wiosennych. Wiosenne bukiety z cebulek ożywią nasze otoczenie. Pastelowe kolory świetnie się nadają jako motyw przewodni ślubu w czasie wiosennego sezonu. Wiosna to czas na białe, żółte, kremowe, różowe, czerwone, niebieskie kwiaty. Dostępne w tych miesiącach kwiaty zachęcają do tworzenia kreatywnych bukietów. Bukiety ślubne z tulipanów urzekają swoją prostotą. Pięknie prezentują się kwiaty z małą ilością dodatków, przewiązane prostą wstążką.

Wiązanka ślubna w tulipanów

Poza tulipanami o kształcie korony istnieje również wiele innych odmian. Dostępne są tulipany w kolorze lilii, frotte przypominające piwonie. Odmiany różnią się długością łodyg, kształtem kielicha, kształtem kwiatów.Poprzez prosty kształt i naturalny wydźwięk kwiatów można stworzyć olśniewające kompozycję. Piękne kwiaty, soczyste liście nie potrzebują dodatkowych dekoracji. Romantyczne panny młode zdecydować się na bukiety z białych tulipanów, namiętne kobiety mogą postawić na kompozycję z czerwonych lub żółtych kwiatów. Bukiet ślubny tulipany i konwalie to świetna kompozycja, która pasuje do eleganckiej sukni ślubnej lub w stylu księżniczki. Dużą zaletą tulipanów, jest ich dostępność przez cały rok. Tulipany dobrze się prezentują w zestawieniu z klasycznym gatunkiem kwiatów, szeroka wstążka doda bukietowi klasy, podkreśli smukły wygląd kielichów kwiatów. Tulipany nie przytłaczają w żaden sposób wyglądu sukni ślubnej, wyglądają lekko i świeżo.

 

Tulipany warto wykorzystać również do dekoracji kościoła oraz Sali weselnej. Wystarczy pęki kwiatów umieścić w przezroczystych wazonach na stołach. Wybierając tego rodzaju kwiaty, należy upewnić się, czy łodygi zostały ukośnie ścięte, a pąki nie są jeszcze otwarte. Jeśli roślinny musimy przechowywać przez kilka dni, należy je owinąć w papier i włożyć do lodówki. Jeśli chcemy zapewnić świeży wygląd bukietu, przytnij łodygi, owiń kwiaty szczelnie w papier i zanurz w wodzie.Bukiety ślubne muszą być dobrze przemyślane, warto szukać inspiracji.