Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 11, 2018 in Imprezy i rozrywka |

Beach House Warszawa – nastrojowy dream pop rodem z Baltimore

Beach House Warszawa – nastrojowy dream pop rodem z Baltimore

Tworzą już od ponad 13 lat. Nagrali siedem albumów studyjnych. Koncertują na całym świecie. Z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że przebojowy duet z Baltimore wpisał się na stałe w historię muzyki rozrywkowej. Można ich coraz częściej usłyszeć na żywo również w Polsce. Jakiś czas temu pojawili się w Katowicach na festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Następnie gościła Beach House Warszawa.

Beach House Warszawa

Na czym polega magia muzyki tworzonej przez Victorię Legrand (wokalistkę) i Alexa Scally’ego (gitarzystę)? Często bywają przypisywani do nurtu tak zwanego dream popu. Korzenie tego nurtu sięgają lat 80. XX wieku i paradoksalnie nie wiążą się z samym popem. Bliżej mu do eksperymentów alternatywnego rocka w wydaniu Cocteau Twins, Kitchens of Distinction, The Sundays, Curve oraz Talk Talk. Dzieła w tej stylistyce wyróżniają się delikatnym podkładem muzycznym, manierystycznym wokalem (często kobiecym), a teksty piosenek nawiązują do przyrody.

Twórczość amerykańskiego duetu zbiera wszystkie najciekawsze elementy dream i indie popu. Piękny i delikatny głos wokalistki oraz nastrojowe kompozycje gitarowe i klawiszowe, tworzą niesamowity nastrój, który w pełni można docenić zwłaszcza podczas koncertów.