Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 16, 2020 in Imprezy i rozrywka |

Najdroższe płyty winylowe dla kolekcjonerów – ranking

Najdroższe płyty winylowe dla kolekcjonerów – ranking

Kolekcjonowanie płyt winylowych bardzo często uznawane jest za bardzo kosztowne hobby. Jedna płyta może kosztować nawet kilkaset złotych, a znalezienie jej czasami może trwać nawet latami. Ale czy to oznacza, że należy się poddać i zrezygnować z tak ciekawego oraz oryginalnego hobby? Oczywiście, że nie, a do tego kupowanie płyt winylowych szybko może stać się inwestycją na lata, która może ucieszyć pokolenia.

Jakie płyty winylowe uznawane są za najdroższe? Gdzie ich szukać oraz po czym poznać wartość płyty winylowej? Jeśli jesteś kolekcjonerem winyli oraz pasjonujesz się muzyką analogową, jesteś we właściwym miejscu, ponieważ przygotowaliśmy ranking najdroższych płyt winylowych. Masz którąś w swoich zbiorach?

Haydn: The Symphonies

To kolekcja, która zdecydowanie zalicza się do jednych z najdroższych, które można spotkać na rynku. Zestaw składa się z 46 płyt winylowych, na których zostały nagrane aż 104 symfonie. Skompletowanie całego zestawu musiało być niezwykle mozolną i czasochłonną pracą, dlatego cała kolekcja śmiało może zaliczać się do jednych z najdroższych płyt winylowych na świecie.

Stevie Nicks Last Of The Uncirculated Rumours

Długogrająca płyta winylowa autorstwa Selections On Cover to nie lada gratka dla wszystkich miłośników analogów. Znalezienie dobrze zachowanego albumu tej artystki to nie lada gratka, dlatego jej cena również należy do wygórowanych. Płyta może kosztować nawet kilkaset złotych.

Peter Sellers & Ringo Starr – The Magic Christian LP db

Duet Peter Sellers & Ringo Starr do dziś powoduje gęsią skórkę u wszystkich miłośników analogowego brzmienia. Ich EP o tytule The Magic Christian zalicza się do jednych z najdroższych winyli na świecie i poszukiwana jest przez kolekcjonerów z najodleglejszych zakamarków globu. Jeśli ty również chciałbyś mieć ten egzemplarz, musisz nastawić się na wydatek minimum kilkuset złotych. Za kilka lat płyta będzie warta znacznie więcej.