Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 22, 2018 in Imprezy i rozrywka |

Niepodległa koncertuje w Berlinie – muzyka, koncerty

Niepodległa koncertuje w Berlinie – muzyka, koncerty

W ostatnich dniach nie tylko na terenie polski wszyscy żyli obchodami 100. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Do celebrowania tej wyjątkowej okazji dołączyły również różne placówki z Europy i innych kontynentów. A przecież najlepiej uczcić takie święto zawsze piękną i uniwersalną muzyką.

 Berlin – muzyka, koncerty. Muzyka ponad granicami i różnicami językowymi

W Konzerthaus w niemieckiej stolicy pod koniec października odbyło się niezwykłe wydarzenie. Chociaż w mieście takim jak Berlin koncerty odbywają się codziennie, to tym razem można było wysłuchać prawdziwie polskiej klasyki. Zaczęto przewrotnie – od dzieła Beethovena (dedykowanego jednak polskiemu arystokracie!), później pojawiły się już kompozycje Ignacego Paderewskiego, Aleksandra Tansmana oraz Wojciecha Kilara w wykonaniu orkiestry Filharmonii Poznańskiej oraz wybitnych solistów: Szymona Nehringa (fortepian) oraz Bomsori Kim (skrzypce). Urokliwość neoklasycystycznego wnętrza w połączeniu z maestrią muzyki, stanowiły prawdziwą muzyczną ucztę, którą trudno będzie zapomnieć.

W mieście kultury jak Berlin muzyka na najwyższym poziomie gości regularnie. Tym przyjemniej było usłyszeć polską klasykę, która często za granicami naszego kraju jest znana słabo lub wcale. Warto więc ją nieustannie propagować i promować.