Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 6, 2018 in Imprezy i rozrywka |

Co oznacza imię Lidia

Co oznacza imię Lidia

Często nadając dziecku imię zastanawiamy się, czy będzie posiadało cechy związane z tym imieniem. Mało tego, niektórzy rodzice wybierają takie imiona, których cechy miałyby być przypisane pociechom. Często również rozważa się znaczenie imion w kontekście ich pochodzenia. Jeśli wybieramy dla naszej córki imię Lidia znaczenie może być dla nas ważne, że osoby z tym imieniem mają bardzo zrównoważony charakter, są silnymi osobowościami.

 

To cechy bardzo pozytywne, dlatego imię Lidia jest ostatnio coraz częściej wybierane przez rodziców. Również ważne jest w jaki sposób to imię można zdrabniać. Rodzice często modyfikują to jak nazywają swoją pociechę, ponieważ nie chcą, żeby zwroty kierowane do dziecka brzmiały zbyt poważnie. Lidia znaczenie ma dość prozaiczne. Imię wzięło się od nazwy mieszkanki krainy geograficznej występującej na przykład w Biblii, bo chodzi o Azję Mniejszą, czyli Bliski Wschód jakbyśmy to dziś określili.

 

Tak więc niewiele samo znaczenie mówi nam o cechach imienia, ale możemy na podstawie życia imienniczek Lidii wnioskować jakie wspólne zalety posiadają i jakie wady mogą być wspólne dla nich. Warto poczytać o znaczeniu imion nawet jeśli nie w temacie poszukiwania go dla potomstwa, ale dla rozrywki. Ciekawe czy znajdziemy w sobie i u swoich znajomych cechy odpowiadające naszym imionom. A może nasze wady będą pasowały do opisu cech charakterystycznych dla naszego imienia. Warto o tym poczytać, bo choć to nie ma naukowych podstaw to może być w tym odrobina prawdy.