Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 2, 2018 in Imprezy i rozrywka |

Mister D społeczeństwo jest niemiłe. O tym jak pisarka postanowiła zaśpiewać – płyta Doroty Masłowskiej

Mister D społeczeństwo jest niemiłe. O tym jak pisarka postanowiła zaśpiewać – płyta Doroty Masłowskiej

Wydawać by się mogło, że światem Doroty Masłowskiej są słowa, które zgrabnie potrafi zapleść w przyjemny w lekturze felieton, intrygujący dramat czy wreszcie porywającą powieść. Za swoje dzieło Paź królowej została odznaczona nagrodą Literackiej Nike. Akcja powieści rozgrywa się we współczesnej Warszawie, z jej blaskami i cieniami, życiem, społecznością oraz barwnymi obliczami ludzkimi. Mówi o polskim światku show biznesu i muzyki.

Mister D społeczeństwo jest niemiłe

Sam rytm tekstu i kolejnych powieści Doroty Masłowskiej był zapowiedzią, że artystka ma predyspozycje do tworzenia muzyki. W jej wydaniu słowa płyną wartko rytmicznie. W 2014 roku, prawie dziesięć lat po wydaniu nagrodzonej powieści, postanowiła spróbować swoich jako muzyk. Stworzyła pod tajemniczym pseudonimem Mister D Społeczeństwo jest niemiłe – niezwykły album, opowiadający znów o ludziach, ich relacjach i otoczeniu, nie stroniąc od tematów zaangażowanych. W teledyskach pojawiły się gwiazdy, popularne i rozpoznawalne, jak choćby Anja Rubik.

Projekt pojawił się, rozkwitł, przyciągnął fanów na koncerty i… został po roku zawieszony. Jako powód Dorota Masłowska podała konieczność skoncentrowania się na pisaniu. Nie pozostaje nic innego jak cierpliwie czekać na kolejną przerwę i powrót do muzycznego oblicza artystki wieloformatowej.