Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 12, 2021 in Imprezy i rozrywka |

Jak przyjąć niespodziewanych gości

Jak przyjąć niespodziewanych gości

Nikt nie lubi, kiedy przychodzą do niego niespodziewani goście. Jednak takie sytuacje czasem się zdarzają i dobrze jest się na nie przygotować. W przypadku niezapowiedzianej wizyty gości zawsze dobrze jest mieć w barku zapas alkoholu, a w kuchennych szafkach zapas składników, z których można przygotować proste ciasto. Co w takim razie możesz zrobić, kiedy pojawią się u Ciebie niespodziewani goście?

Co możesz szybko przygotować?

Najprostszym i jednocześnie najszybszym przepisem jest ekspresowy jabłecznik z kaszy jaglanej, przygotujesz go w około 20 minut. Ważne jest, abyś zawsze w domu miała zapas jabłek i kaszy jaglanej. Ten przepis jest niezwykle prosty. Wystarczy pokroić jabłka, zasypać je cynamonem i odstawić na chwilę. Następnie ugotuj kaszę jaglaną, co zajmie około pięciu minut. Następnie do kaszy dodaj mąkę i kilka podstawowych przypraw. Uformuj spód ciasta i połóż na niego obtoczone w cynamonie jabłka. Tak przygotowane ciasto umieść w piekarniku na około 10 minut, w temperaturze 200 stopni. Upiecze się ono ekspresowo i będziesz mogła szybko podać je niespodziewanym gościom.

Zadbaj także o przekąski. Dobrze, aby w domu zawsze znajdowała się zapasowa paczka chipsów, paluszków i kilku paczek słodyczy. Nawet jeśli zabraknie Ci czasu na upieczenie ekspresowego ciasta, to będziesz mieć jakieś proste jedzenie pod ręką, którym będzie można poczęstować gości.

Jak spędzać czas z gośćmi?

Na taką okazję dobrze jest mieć subskrypcję w serwisie filmowym Netflix. W ten sposób będziecie mogli wspólnie wybrać i obejrzeć dowolny film oferowany przez Netflix, a filmów na tej platformie jest naprawdę dużo. Innymi ciekawymi sposobami na spędzenie czasu są gry planszowe. Znane klasyki takie jak Catana czy Carcassone z pewnością uprzyjemnią Wam wieczór. Zatem zadbaj o to, aby kupić te gry wcześniej i mieć je zawsze pod ręką. Oczywiście możecie także rozmawiać i pić alkohol, jednak przygotowane wcześniej rozrywki obniżą Twój poziom stresu w takiej sytuacji.