Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 24, 2022 in Imprezy i rozrywka |

Filmowanie wesel jak zacząć?

Filmowanie wesel jak zacząć?

Filmowanie wesel, to najzwyczajniej nagrywanie filmów z uroczystości ślubnej. Ale to chyba każdy wie. Jednak filmy tego rodzaju są dosyć specyficzne, bo dotyczą najważniejszej uroczystości w życiu młodej pary.

Dlatego ważne jest, aby nagranie całego przyjęcia oraz samego ślubu w kościele, w urzędzie, czy też i tutaj tu (bowiem nie każdy decyduje się na ślub kościelny) powinno być niesamowitą pamiątką, a zatem wymaga dobrego oka operatora kamery, lub kamer.

To nie jest zwykły film z jakiegoś wydarzenia, gdzie możemy filmować, jak nam się podoba i zachować dla siebie jako materiał pamiątkowy. Tutaj wymagana jest precyzja, doświadczenie operatora, na tyle duże, że po prostu pamiątka ślubna, będzie niejako filmem, który stanie się kultowy w naszym życiu. Będziemy się nim przecież chwalić znajomym, swoim dzieciom, a nawet wnukom. To pamiątka na całe pokolenia i całe życie.

Filmowanie wesel jak zacząć ?

Po pierwsze należy sobie ułożyć schemat ujęć, czyli najprościej mówiąc zapisać sobie na kartce, co mamy filmować w pierwszej kolejności, jakie miejsca ująć, w jaki sposób filmować gości, a przede wszystkim parę młodą. Właściwie to taki mały scenariusz do filmy, który jest jedynie zarysem, bo jak wiadomo, na weselu wszystko może się wydarzyć, więc ten scenariusz tworzy się jako relacja na żywo.

Ale pewien zarys, zawsze trzeba mieć.

Na pewno filmowanie wesel wymaga odpowiedniego sprzętu, czyli dobrej kamery, która ma wytrzymałą baterię. Nie powinno się tego przeoczyć, bo może okazać się, że nagle w najważniejszej chwili, nie mamy jak nagrać i wtedy tracimy cenne ujęcia.

Oczywiście jakość aparatu też jest bardzo ważna, bo w końcu chcemy nagrać coś, co będzie najważniejszą pamiątką w całym życiu.

Operator kamery, powinien być aktywny i spostrzegawczy, tak aby wychwycić najbardziej ciekawe wydarzenia podczas całej uroczystości.

Dlatego warto zlecać taką pracę tylko takiej firmie czy też osobie, która ma wyobraźnię, potrafi biegle posługiwać się kamerą, ma niejako talent do zdjęć filmowych i ujęć.