Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 20, 2019 in Imprezy i rozrywka |

Moda na winyle

Moda na winyle

Winyle jakiś czas temu wróciły do łask. Fani muzyki po latach masowo zaczęli odkurzać swoje ulubione płyty. W sklepach zaczęły pojawiać się adaptery oraz nowe wydania nagrań.

 

Powstało wiele stron zajmujących się wyłącznie sprzedażą płyt winylowych. Również mnóstwo współczesnych wykonawców zaczęło wydawać swoje krążki w tej postaci. Nic dziwnego, tego rodzaju nośniki muzyki mają swój urok i nadają dźwiękowi specyficzne brzmienie. Tego wielkiego powrotu można było się spodziewać po fali mody na wszystko, co vintage. Obecnie winyle stanowią doskonały prezent, dobrze prezentują się na półkach, ich słuchanie jest modne, a gramofon jest designerskim dodatkiem w niejednym wnętrzu.

 

Tego rodzaju powroty do przeszłości niezwykle cieszą. Jednym pozwalają cofnąć się w czasie i wrócić do czasów młodości. Dla innych jest to możliwość obcowania z historią, która właśnie zatacza koło. Dodatkowo, młodzi ludzie mogą się z nią zapoznawać dzięki swoim idolom, którzy coraz częściej decydują się na wydawanie swoich albumów również w postaci winyli. Niestety, ceny płyt winylowych są dosyć wysokie, czy to tych starszych, czy nowych wydań. Mimo wszystko, nie można im odmówić swoistego uroku i unikatowego stylu.