Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 16, 2017 in Z innej beczki |

W jaki sposób reishi wpływają na zdrowie?

W jaki sposób reishi wpływają na zdrowie?

Grzybki reishi w Polsce nazywane lakownicą lśniącą to tradycyjne, japońskie grzyby o różnorodnym zastosowaniu i funkcjach leczniczych. W Chinach nazywa się je nawet roślinami wzmacniającymi ducha. Zwolennicy twierdzą, że zawarte w nich substancje wspomagają leczenie chorób nowotworowych.

Jak wyglądają reishi?

Wyglądem przypominają trochę świeże kasztany bez skorupki. Są lśniące i brązowe. Porastają pniaki, korzenie i korę zazwyczaj martwych drzew. Głównie występują i są stosowane w Japonii, Chinach, Korei i na Tajwanie.

Jakie jest zastosowanie reishi?

Zażywa się je zwłaszcza w celu poprawy odporności, dzięki zawartemu w nich polisacharydowi beta-D-glukanu. Intensywność działania tej substancji w namnażaniu komórek limfocytów T jest tak duża, że poprawia kondycję osób chorych na AIDS oraz ogranicza rozprzestrzenianie komórek nowotworowych. Dodatkowo grzyby te obniżają ciśnienie krwi oraz poziom cholesterolu w organizmie, regenerują komórki, wpływając na zachowanie młodego wyglądu na lata.

Reishi to eliksir zdrowia i urody zaklęty w małej niepozornej formie grzyba, o którym warto dowiedzieć się jak najwięcej.