Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 17, 2018 in Imprezy i rozrywka |

W Poznaniu dla każdego coś dobrego

W Poznaniu dla każdego coś dobrego

Nie wielu wie, że Poznań jest miejscowością z dużym i prężnie rozwijającym się potencjałem gastronomicznym. Utarło się stwierdzenie jakoby to miasta takiej jak Kraków, Warszawa, Sopot, czy Zakopane wiodły prym w ilości rocznie przewijających się przez nie turystów, zasilająca machinę przemysłu restauracyjnego i barowego.

 

Nic, bardziej mylnego, ponieważ historyczna stolica Wielkopolski, którą jest Poznań może pochwalić się, nie tylko wspaniałą architekturą, ale również kulinarnymi atrakcjami, czekającymi zarówno na mieszkańców, jak i wygłodniałych i żądnych smakowych przygód turystów.

Definicja baru obecna w naszej świadomości obejmuje dwa niekoniecznie wykluczające się znaczenia. Pierwsze z nich związane jest z wizją podobną do obecnego i mocno zakorzenionego w angielskiego pubu. Drugie łączy się z niedrogim oraz szybkim w przygotowaniu jedzeniem.

Co czeka na ciebie w Poznaniu

Historyczna stolica Wielkopolski ma w swoim gasto-repertuaże mnóstwo interesujących miejsc. Zarówno punkty z przeznaczaniem restauracyjnym, jak i te, w których wychylić można głębszego lub kilka wraz z przyjaciółmi różnią się od siebie, więc każdy pragnący rozrywki człowiek znajdzie tam coś dla siebie, niezależnie od tego, na co ma ochotę i ile zarabia. Niezelżenie więc, czy zjeść chcesz, czy się napić w lokalu w nazwie posiadającego słowo Blueberry bar ma naprawdę wiele do zaoferowania.

Są knajpki nieco orientalne, śródziemnomorskie, domowe i rodzime, a nawet takie, które swoim wystrojem i menu przywodzą na myśl konkretne lata w burzliwej polskiej historii. W Poznaniu znajdziemy więc wszystko od taniego azjatyckiego lokalu, gdzie unosi się zapach znanego nam wszystkich kurczaka po wietnamsku, baru mlecznego serwującego dania jak u mamy, celtyckiego pubu wprost wyjętego z czasów średniowiecza, po przenoszącą nas w klimat PRL-u pijalnię.