Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 22, 2019 in Imprezy i rozrywka |

Czy warto jeździć na konwenty ?

Czy warto jeździć na konwenty ?

Każdego roku w Polsce odbywa większa bądź mniejsza ilość eventów, nazywanych potocznie konwentami. Są to wydarzenia, które zrzeszają ludzi którzy interesują się mangą, anime, fantastyką, bądź grami komputerowymi. Wydarzenia tego typu trwają przeważnie 3 dni.

 

Jednak czy warto jeździć na takie imprezy ?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Warto.
Nowi uczestnicy, chcący zapoznać się z tego typu imprezą przekonają się, że atmosfera na takich wydarzeniach jest przyjemna a zarazem zachęcająca. Dodatkowo w trakcie konwentu odbywają się tak zwane panele. Są to elementy programu przygotowywane przez osoby chcące pokazać coś związanego z tematyką konwentu, bądź mają pomysł na coś zupełnie innego a zarazem ciekawego. Może być to konkurs, pogadanka albo quiz.
Nie licząc tego, nowi uczestnicy mogą nawiązać świeże znajomości. Ludzie na konwentach są otwarci i nie ma problemu z zapoznaniem się.

Stali bywalcy oczywiście, znają charakter imprezy i nie ma ona przed nimi żadnych tajemnic. Takie eventy są dobrą okazją, aby spotkać się ze znajomymi, którzy podzielają te same zainteresowania. Jest to też okazja, żeby po prostu ruszyć się z domu. Oczywiście, takie osoby mogą pokusić się o stworzenie atrakcji na konwent. Panelu bądź innej formy programowej.
Mimo, że ten tekst jest krótki, to można go zakończyć jednym zdaniem. Najważniejsze w konwencie jest to, aby dobrze się bawić i miło spędzać czas, czy to ze znajomymi czy samemu.