Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 30, 2019 in Imprezy i rozrywka |

Rynek konsol gier wideo

Rynek konsol gier wideo

Rynek elektronicznej, interaktywnej rozrywki, rośnie z dnia na dzień. Książki, filmy, telewizja, czy nawet muzyka, ustępują miejsca dość nowej, bo mającej swoje początki pod koniec lat 40. XX wieku.

 

Rynek gier wideo sprokurował utworzenie się specjalnej gałęzi sprzętów przeznaczonych go grania. Tak powstały konsole do gier. W Polsce rynek dominują produkty Sony i Microsoft’u, marginalną pozycję od lat ma za to Nintendo. Konsolom do gier, zawdzięczamy też dużo więcej. Pierwszy model Playstation, wprowadził pod strzechy tani odtwarzacz płyt CD. Z kolei PS2 było w chwili premiery najtańszym odtwarzaczem płyt DVD, a PS3 – płyt Blu-ray.

 

Kolejne konsole do gier, czyli PS4 i Xbox One nie wyróżniły się niczym szczególnym, jednak ich generacja trwała bardzo długo, bo prawie dekadę. Teraz znowu rozgrywa się pojedynek o udział w rynku przy okazji PS5 i Xbox’a One X. Dużą rolę odegrają z pewnością tytuły na wyłączność, będące dotychczas domeną Sony, jednak Microsoft dokonał w ostatnim czasie kilku interesujących zakupów. Zapewne w celu zawalczenia o rynek gier na wyłączność. Pojedynek gigantów tej generacji skrywa w tle przygotowania Nintendo. Czym zaskoczą nas Japończycy? Czy ich kolejny produkt stanie się sukcesem na miarę Switch’a? Przekonamy się na przestrzeni kilkunastu następnych miesięcy.