Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 29, 2018 in Imprezy i rozrywka |

Muzyka na siłowni

Muzyka na siłowni

Słuchanie muzyki podczas ćwiczeń nie tylko niweluje nudę – może również pomóc poprawić jakość treningu, zwiększając wytrzymałość i poprawiając nastrój. W szczególności wykazano, że muzyka motywująca lub zsynchronizowana z ćwiczeniem ma działanie fizyczne i psychiczne. Na przykład, gdy utwór ma mocny, stały rytm, możesz pedałować lub biegać do rytmu tej muzyki, co zwykle sprawia wrażenie satysfakcjonujące i może zainspirować Cię do dalszych ćwiczeń. Tekst lub chwytliwy rytm muzyki motywacyjnej inspiruje Cię do dłuższych ćwiczeń lub cięższej pracy podczas ćwiczeń.

 

Często słysząc muzykę odwiedzając Batory Gdynia siłownia zadziwia mnie, jak muzyka potrafi działać na człowieka. Muzyka odciąga ludzi od bólu i zmęczenia, podnosi nastrój, zwiększa wytrzymałość, zmniejsza postrzegany wysiłek, a nawet może promować wydajność metaboliczną. Podczas słuchania muzyki ludzie biegają dalej, jeżdżą na rowerze dłużej i pływają szybciej niż zwykle – często nie zdając sobie z tego sprawy. Wybór najbardziej efektywnej muzyki do ćwiczeń nie jest tak prosty, jak umieszczenie w kolejce serii szybkich, energicznych utworów. Należy również wziąć pod uwagę wspomnienia, emocje i skojarzenia, które wywołują różne piosenki. Dla niektórych osób stopień, w jakim identyfikują się ze stanem emocjonalnym i punktem widzenia piosenkarza, determinuje ich motywację.
Chociaż wiele osób nie odczuwa potrzeby biegania lub poruszania się w określonym czasie przy muzyce treningowej, synchronizacja może pomóc ciału bardziej efektywnie wykorzystać energię.
Wydaje się, że muzyka może funkcjonować jako pomoc w utrzymaniu stałego tempa, redukując fałszywe kroki i zmniejszając wydatek energetyczny.