Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 29, 2018 in Z innej beczki |

Naucz się nurkować z głową!

Naucz się nurkować z głową!

Jeśli od zawsze chciałeś/chciałaś nauczyć się nurkować, nie warto tego dłużej odkładać. Z pewnością można znaleźć miejsca które w łatwy, przystępny sposób nauczą cię tej sztuki w dobrej atmosferze. Oczywiście ważne aby usługi te były też dostosowane do danego budżetu. Nie odkładaj jednak zdobycia tych umiejętności – oto 11 najlepszych miejsc do nauki nurkowania, które będą pasować na każdą kieszeń!

Pierwszy krok

Najpierw zanim zaczniesz jakiekolwiek treningi powinieneś upewnić się, że masz ubezpieczenie podróżne, które obejmuje wypadki nurkowe, ponieważ wiele ubezpieczeń niestety nie zawiera tej opcji.. Podczas gdy nurkowanie jest dość bezpieczne, jeśli jest wykonywane właściwie, nigdy nie można być zbyt ostrożnym, ponieważ choroba dekompresyjna może być niezwykle kosztowna w leczeniu i nie zawsze jest objęta standardowym ubezpieczeniem podróżnym. Nawet jeśli masz ograniczony budżet, nie powinieneś oszczędzać na tej konkretnej kwestii.

Jak znaleźć odpowiedni kurs?

Podczas gdy nurkowanie (jak każdy sport) wiąże się z pewnym nieodłącznym ryzykiem, ryzykiem tym można skutecznie zarządzać, gdy nurkowie nauczą się prawidłowo sprawdzać i używać swojego sprzętu oraz postępować zgodnie z wytycznymi dotyczącymi bezpiecznego nurkowania. Dostępna jest szeroka gama kursów nurkowania, aby nurkowie mogli bezpiecznie cieszyć się podwodnym światem.

Większość centrów nurkowych oferuje wszystko, od „prób nurkowania” (gdzie ciekawscy ludzie mogą pojawić się i spróbować nurkowania w basenie bez zobowiązań) po kursy na otwartych wodach, które doświadczają nurka do końca życia. Ważne jest więc abyś sprecyzował swoje cele i chęci.
Gdzie szukać kursów?
-Agencje certyfikujące nurkowanie z akwalungiem
-Wybierz format kursu na wodach otwartych
-Kursy jednodniowe
Akademia Nurkowania