Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 25, 2021 in Imprezy i rozrywka |

Imprezy integracyjne online

Imprezy integracyjne online

Integracja pracowników przy pomocy nowoczesnych technologii pozwala zacieśnić więzi w zespole, co przekłada się na lepszą współpracę pomiędzy osobami zatrudnionymi w firmie. Udana impreza integracyjna online to wyzwanie dla każdego pracodawcy, ale warto postarać się, aby ten aspekt miał odpowiednią oprawę. Dowiedz się, jak zorganizować integrację na odległość i na co zwrócić szczególną uwagę!

Warsztaty dla pracowników – integracje online o wielu korzyściach

Warsztaty tematyczne są świetnym pomysłem na aktywne uczestnictwo wszystkich zaproszonych osób. Podczas organizacji takiego wydarzenia bardzo ważna jest praca zespołowa. Spośród wielu warsztatów rekordy popularności biją te o tematyce kulinarnej. Jeśli pracodawca dopiero startuje z imprezami integracyjnymi na odległość, powinien wybrać czas okołoświąteczny, kiedy w firmie panują pozytywne nastroje. Warsztaty mogą dotyczyć technik ozdabiania świątecznych pierników, wykonywania nieskomplikowanych dań lub domowych wypieków. Praca zespołowa, o której mowa powyżej, może zakładać podział pracowników na dwie grupy, z których jedna podaje przepis na danie, druga zaś gotuje czy piecze. Aby sprawiedliwie rozdzielić zadania, konieczna jest późniejsza zamiana ról. Przy warsztatach kulinarnych to pracodawca powinien zapewnić wszystkie niezbędne produkty i składniki potrzebne do gotowania. Taki scenariusz nie tylko uczy współpracy, ale rodzi sympatię i jest przy okazji wyśmienitą zabawą.

Bezludna wyspa – najpopularniejsza impreza integracyjna online!

Scenariusz tej zabawy odnosi się do sytuacji rozbitków na bezludnej wyspie. Pracownicy muszą być podzieleni na mniejsze zespoły, ponieważ w tej aktywności kluczowa jest rywalizacja i działanie niejako pod presją czasu oraz chęć pokonania przeciwników. Warto łączyć zespoły w sposób niekonwencjonalny, czyli do jednej drużyny zakwalifikować te osoby, które na co dzień raczej ze sobą nie współpracują. Korzyści z takiego podejścia są nie do przecenienia – pracownicy firmy mają szansę nauczyć się od siebie nawzajem nowych umiejętności, w tym postrzegania problemów w odmienny dla siebie sposób. Sednem zabawy jest przetrwanie przy pomocy kilku niezbędnych przedmiotów. Do integracji tego typu przydatne jest narzędzie ,,Slash” i ,,Donut”, umożliwiające krótkie, losowe połączenia pomiędzy uczestnikami.

Imprezy integracyjne online w wielkim stylu

Jeśli pracodawca ma środki na organizację profesjonalnie zrobionej imprezy online, powinien skorzystać z firm, które zajmują się taką działalnością. Transmisja wydarzenia odbywa się wówczas na żywo, przy pomocy wozów transmisyjnych. Uczestnicy dostają dostęp do platformy z wydarzeniem poprzez indywidualne logowanie. Wydarzenie o takim charakterze musi zakładać komentowanie oraz ankietowanie. Firmy eventowe współpracują z aktorami, dlatego dobrym pomysłem jest zorganizowanie imprezy, w której to uczestnicy będą mogli przy pomocy ankiet lub komentarzy decydować ( w pewnym zakresie) o przebiegu scenariusza. Firma eventowa może też zapewnić catering dostarczany bezpośrednio do pracowników biorących udział w wydarzeniu.

Skuteczna i modna grywalizacja

Grywalizacja wykorzystuje takie mechanizmy, jak: zdobywanie punktów, pasek progresu, szybki feedback do zadań, kolekcjonowanie lub poziomy trudności. Ogromną zaletą grywalizacji jest jej szerokie zastosowanie zarówno w sprzedaży, jak i w marketingu, rekrutacji ( wyłanianie liderów ), szkoleniach i edukacji. Pojęcie grywalizacji bazuje na technikach wykorzystywanych w grach komputerowych, ale nie jest tożsame z grą komputerową. Grywalizacja to metoda behawioralna o bardzo wysokiej skuteczności.

Dbaj o relacje – wykorzystuj nowoczesne technologie!

Korzystanie z nowoczesnych narzędzi jest podstawą rozwoju każdej firmy. Mowa oczywiście, nie tylko o pracy, ale i aspektach dodatkowych, scalających zespół i pozwalających na rozwijanie i nabywanie nowych kompetencji i umiejętności, kluczowych dla sprawnego funkcjonowania firmy.