Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 29, 2022 in Imprezy i rozrywka |

Problemy w związku – jak sobie z nimi radzić?

Problemy w związku – jak sobie z nimi radzić?

Każdy, kto zdecyduje się być w związku, od czasu do czasu doświadcza w nim problemów. Niezależnie od tego, czy są one duże, czy małe, możemy nauczyć się, jak radzić sobie z problemami w związku dzięki zdrowej komunikacji, wzajemnemu szacunkowi i kompromisowi.

Dobrze jest, gdy partnerzy uczą się, jak omawiać problemy w związku bez kłótni i próbują je rozwiązywać bez zrywania. Może się jednak zdarzyć, że różnice zdań lub nierozwiązane kwestie doprowadzą do rozstania. Ważne jest, by zrozumieć, jak radzić sobie z problemami w związku – i kiedy może być czas na rozstanie.

Jak radzić sobie z typowymi problemami w związkach?

Niektóre z najczęstszych problemów, które powodują konflikt w związku, to:

Finanse

Pieniądze to jedna z najczęstszych kwestii powodujących konflikty w związkach. Niezależnie od tego, czy chodzi o posiadanie różnych zasobów finansowych, różne poglądy na temat znaczenia pieniędzy, czy różne nawyki związane z wydawaniem pieniędzy, kwestie finansowe mogą powodować napięcia w związku. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy występuje nierównowaga sił – na przykład, gdy jedno z partnerów ma większe zasoby finansowe, a drugie czuje się tak, jakby było “winne” swojemu partnerowi finanse.

Oto kilka sposobów na rozwiązywanie potencjalnych konfliktów na tle finansowym:

Bądźcie szczerzy w kwestii swojej sytuacji finansowej. Mów otwarcie, na co możesz sobie pozwolić, a na co nie, jeśli chodzi o randki i prezenty.

Nie wykorzystuj pieniędzy jako dźwigni lub “amunicji” podczas kłótni lub nieporozumień, które nie dotyczą pieniędzy.

Jeśli mieszkacie razem i zdecydujecie się połączyć finanse, osiągnijcie kompromis w sprawie nawyków związanych z wydawaniem i oszczędzaniem w sposób, który będzie sprawiedliwy dla obu stron.

Miejcie oddzielne konta finansowe. To nie tylko pozwoli zachować sprawiedliwość, ale może być ważnym elementem skutecznego planu bezpieczeństwa na wypadek zakończenia związku.

Intymność

Seks i intymność to kolejna kwestia, z którą zmaga się wiele par. Partnerzy mogą mieć różne potrzeby i pragnienia związane z intymnością fizyczną. Jedna osoba może chcieć uprawiać seks częściej niż druga, może być bardziej otwarta na różne rodzaje seksu lub uprawianie seksu z więcej niż jedną osobą, tak jak w przypadku związków otwartych lub poliamorycznych. Czasami występują rozbieżności w poziomie komfortu publicznego okazywania uczuć – jedno z partnerów może nie chcieć okazywać publicznie fizycznych uczuć, podczas gdy drugie to robi. Preferencje te mogą się zmieniać w miarę upływu czasu i rozwoju związku. Stałe i szczere dzielenie się potrzebami i preferencjami dotyczącymi intymności jest kluczowym elementem utrzymania zdrowego związku.

Ważne jest, aby pamiętać, że zgoda jest najważniejszą rzeczą w relacji seksualnej. Zgoda musi być:

Entuzjastyczna: Ty i Twój partner powinniście wyrazić, że chcecie angażować się w aktywność seksualną.

Dobrowolna: Nie powinieneś czuć się w żaden sposób naciskany do podjęcia aktywności seksualnej.

Świadoma: Należy rozumieć, z czym wiąże się dana aktywność seksualna i jakie są jej potencjalne konsekwencje.

Konkretna: Można wyrazić zgodę na jedną aktywność seksualną, ale nie na inne. Zanim spróbujesz różnych aktywności, sprawdź, jak czuje się twój partner.

Jeśli chcesz, by wasze życie intymne weszło na wyższy poziom, wprowadź do sypialni trochę zmian. Gadżety, takie jak poduszka do seksu, czarne dildo, wibratory analne czy smycz BDSM to świetne wybór, który znacznie wzbogaci Wasze życie łóżkowe. Sprawdź także, jak zdominować faceta w łóżku – to świetna okazja do zmiany ról.

Na bieżąco: Jednorazowe wyrażenie zgody na seks nie oznacza, że zgadzasz się na każde spotkanie seksualne. Przed każdą próbą fizycznej intymności należy się upewnić, że jest ona możliwa.

Aby zbliżyć się do partnera i stworzyć warunki sprzyjające entuzjastycznej zgodzie w waszym związku, warto zaplanować “wieczory randkowe” lub prywatny czas, w którym wyrwiecie się z rutyny i będziecie robić coś, co sprawia wam przyjemność.