Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 3, 2019 in Imprezy i rozrywka |

Sudoku- skuteczna gra logiczna, przeciwko: tępocie umysłowej

Sudoku- skuteczna gra logiczna, przeciwko: tępocie umysłowej

Sudoku naprzeciw wiotczeniu mięśni zmysłowych ludzkiego mózgu

Ludzki mózg zachowuje się jak każdy inny mięsień w organizmie, pozbawiony treningu, oprócz zahamowania się jego rozwoju, a co gorsza wraz z upływem czasu, Nasz mózg traci swoje właściwości. To znaczy- tępieje, wiotczeje logicznie, gubi wątki, przestaje kojarzyć, zaczyna zapominać…
To jest bardzo przykre, nieprawda?
Jednak żeby nie wypaść całkowicie z gry, a wprost przeciwnie do niej wrócić!
Warto, jest sięgnąć po gry logiczne, np. „sudoku”, aby od nowa zacząć ćwiczyć przede wszystkim: własną pamięć, skojarzenie, myślenie logiczne.

Pytanie: Czy warto rozwiązywać Sudoku ?

Oczywiście, że warto. Osoby grając regularnie w grę: Sudoku stymulujemy własny mózg, zachęcamy go do pracy. Przepływające impulsy elektryczne pomiędzy neuronami w płatach czołowych w obszarach miejsc- obydwu półkul mózgowymi. Powodują tworzenie się na- nowo połączeń w sieci neuronowej Tym samym powodując przekazywanie informacji zakodowanych w impulsach nerwowych. Przyczyniają się do odtwarzania struktury neuronowej- wewnątrz naszego mózgu.
Dzięki czemu mózg na nowo się rozwija, odzyskuje dawną sprawność umysłowa- odbudowuje się jego potencjał intelektualny. Również rozwijają się nowe połączenia, ` pozwalają one na zapisanie nowych informacji, czyli zapamiętanie wielu informacji, uczenia się nowych czynności, poznawanie nowych rzeczy, wykorzystywanie skojarzeń, trening pamięci oraz skupienia, czy wnioskowanie na podstawie faktów.

Nauka na nowo poprzez grę, zabawę – sprawiająca czystą przyjemność z intelektualnej rozrywki

Czy warto rozwiązywać Sudoku ?
Trenuj swój mózg razem z grą logiczną o nazwie:,, Sudoku” – właśnie teraz, już od dzisiaj, nie daj się otępieniu umysłowemu/
Na podstawie dobrą – zagwarantowaną zabawę w pojedynkę czy w duecie albo w gronie znajomych osób lub gronie rodzinnym. Po prostu trenuj swój mózg.

Czy warto rozwiązywać Sudoku ?

Badania naukowe z coraz liczniejszych stron świata dowodzą związek pomiędzy zachorowaniem na aizheimeira, a aktywnością umysłową ludzkiego mózgu. Osoby dbające o swój mózg oraz trenując go logicznie – w sposób efektowny zmniejszają dość znacznie ryzyko zachorowania na demencję starczą. Można też kupić,,Sudoku”w formie krzyżówek. Daje to jeszcze lepsze wyniki i podwójne efekty pracy-treningu umysłowego, ale także zapewnia poprzeczkę wyżej, a co za tym idzie jeszcze lepszą zabawę.

Sięgnij po sudoku, po swoje lepsze i jak najdłuższe zdrowie umysłowe i logiczne na długie i sędziwe lata życia, dzięki zawsze dobrej kondycji i sprawności umysłowej własnego mózgu. Kondycji mózgu będącej zawsze wyznacznikiem i pierwszym w rzędzie symoninem -niezależności oraz samodzielności na co dzień.