Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 19, 2021 in Imprezy i rozrywka |

Letnie seanse filmowe

Letnie seanse filmowe

Istnieje wiele różnych gatunków filmowych, są filmy sci-fi, filmy akcji, thrillery, komedie romantyczne – są również tak zwane wyciskacze łez. Z założenia są to filmy, przy których powinniśmy po prostu płakać. Oczywiście, wyciskacz łez to nie gatunek filmowy, gdyż płakać możemy zarówno przy komedii romantycznej jak i przy thrillerze – wyciskanie łez oznacza występowanie w filmie takich elementów, które powodują wzruszenie. Często, oglądając jakiś film z drugą połówką chcielibyśmy takie coś poczuć – jakie są zatem najlepsze wyciskacze łez do obejrzenia w letnie wieczory? Odpowiedź nie może być jednoznaczna, gdyż wszystko zależy od gatunków, jakie osobiście preferujemy oglądać.

Na początek warto nadmienić, że najczęściej wyciskacze łez to komedie romantyczne i melodramaty – oznacza to, że jeśli nie przepadamy za tym gatunkiem filmów, wyciskacze łez mogą po prostu nie być dla nas. Jeśli jednak lubimy od czasu do czasu obejrzeć sobie film spod tego właśnie gatunku, bez większych problemów odnajdziemy wiele popularnych tytułów, które są tak zwanymi wyciskaczami łez. Przykładowe tytuły, będące sprawdzanymi i weryfikowanymi przez wiele lat wyciskaczami łez mogą być takie filmy jak “Stalowe Magnolie”, “Love Story”, “Titanic”, “Zielona Mila”, “Król Lew”, “Życie jest piękne”. Jeśli wymienione wyżej filmy są nam już znane, wystarczy sięgnąć po pomoc do Internetu. W sieci, na najróżniejszych forach filmowych, odnajdziemy wiele przykładowych filmów, które mogą pasować naszym preferencjom.

Oglądanie filmów to nie tylko rozrywka – dzięki filmom możemy poznawać i uczyć się wielu rzeczy. Zaczynając od funkcji najbardziej oczywistych, takich jak uczenie się języka, jeśli oglądamy film z napisami i oryginalnym dźwiękiem. Możemy również poznawać i uczyć się kultur, których do tej pory nie znaliśmy. Ponadto, filmy z resztą jak książki mogą rozwijać naszą kreatywność i poszerzać ramy naszej wyobraźni. Poświęcanie czasu na oglądanie filmów z pewnością przynosi nam wiele korzyści, a ponadto jest intrygującą i ciekawą rozrywką.