Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 9, 2017 in Z innej beczki |

Czym jest dieta bogatoresztkowa?

Czym jest dieta bogatoresztkowa?

Dieta bogatoresztkowa została opracowana z myślą o osobach, które widzą dużo zalet w zwiększeniu ilości spożywanego błonnika. Na czym polega ten sposób żywienia i jakie ma zalety?

Dieta bogatoresztkowa – z czym to się je?

Dieta ta ma na celu zwiększenie ilości spożywanego błonnika, co niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych. Warto tutaj dowiedzieć się w czym znajduje się błonnik, ale wyliczanie wszystkiego samemu nie jest konieczne, bo gotowe jadłospisy są dostępne w internecie. Na pewno będziemy jeść dużo produktów zbożowych (ale tylko tych pełnoziarnistych), owoców i warzyw, bo to w nich jest najwięcej tego składnika.

Co nam to da?

Osoby, które stosują tą dietę mówią, że robią to głównie dla profilaktyki wielu chorób, takich jak zapalenia jelit czy nawet rak. Błonnik pomaga w wydalaniu szkodliwych toksyn z organizmu, dzięki czemu stajemy się dużo zdrowsi. Poza tym, osoby na tej diecie nie mają problemów z utrzymaniem szczupłej sylwetki, bo błonnik sprawia, że czujemy się najedzeni dużo dłużej i tracimy ochotę na podjadanie między posiłkami. To tylko część długiej listy zalet diety bogatoresztkowej.