Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 30, 2019 in Imprezy i rozrywka |

Co to jest disco polo

Co to jest disco polo

Latynosi hołubią swoich wykonawców muzyki rozrywkowej. Gwiazdy latino disco są doceniane a na ich koncerty przychodzą tłumy. W Polsce wiele osób zastanawia się czy to wstyd słuchać disco polo. Muzyka tego rodzaju kojarzy się z przysłowiowym Januszem o kiepskim guście.

 

Co to jest disco polo? Młodzi ludzie nie zawsze kojarzą ten gatunek muzyczny. Osoby urodzone przed rokiem dziewięćdziesiąty doskonale pamiętają początki i szał na ten rodzaj muzyki. Wówczas nikt nie zastanawiał się czy to wstyd słuchać disco polo, ponieważ muzyki tej słuchano w samochodach, na szkolnych dyskotekach lub w radiu.
Najbardziej rozpoznawalni twórcy gatunku zyskali ogromną popularność. Początkowo nazywano disco polo muzyką chodnikową. Kasety sprzedawano wprost ze stoiska na bazarach.
Dzisiaj niektórzy uważają, że pytanie czy to wstyd słuchać disco polo jest pytaniem retorycznym. Nikt na całym świecie oprócz Polaków nie wstydzi się rodzimych twórców, ale u nas jest odwrotnie.

 

Jeśli chcemy wytłumaczyć zagranicznym gościom co to jest disco polo możemy porównać je do latino disco. Kolorowe ubrania i skoczna melodia są znakiem rozpoznawczym obu gatunków. Latino disco jest grane nawet w polskim radiu. Disco polo nie jest znane za granicą, ponieważ nasi rodacy nie zastanawiają się czy to wstyd słuchać disco polo, ale od razu uważają to za fakt i nie promują disco polo w Europie zachodniej.
Kiedy zastanawiamy się co to jest disco polo w nowoczesnym wydaniu możemy posłuchać w internecie poszczególnych utworów. Wówczas zobaczymy, że ten rodzaj muzyki może służyć do świetnej zabawy, a jego obecna forma ewoluowała i nie przypomina dawnej muzyki chodnikowej.