Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 19, 2018 in Imprezy i rozrywka |

Proces zakładania firmy organizującej eventy

Proces zakładania firmy organizującej eventy

Firmę można prowadzić w zasadzie o bardzo różnym zakresie działalności. Tak po prawdzie to tylko od nas i naszych kompetencji zależy, czym będzie się ona zajmować. Musi więc to być nasza pasja, ale i pewny sposób zarobku. Inaczej raczej nie jest wskazane pchać się w koszta i zobowiązania, bo narazimy się tylko na liczne straty finansowe.

Jedną z ciekawszych propozycji na prowadzenie własnego biznesu jest z pewnością organizacja eventów. Nie jest, to może propozycja dla każdego, ale po zaznajomieniu się z realiami da się sprostać temu wyzwaniu. Warto jednak nieco popracować wcześniej w firmie o takim profilu lub też mieć doświadczonego partnera. Dopiero wówczas możemy myśleć o samodzielnym prowadzeniu takiej działalności.

Proces zakładania firmy

W kontekście zakładania działalności gospodarczej o wspomnianym profilu w zasadzie nie różni się tego przy każdej innej. Stąd też chcąc organizować eventy lub też inne działania związane z promocją czy marketingiem, musimy zacząć od rejestracji działalności w CEIDG lub KRS w zależności od formy prawnej naszego biznesu.

Do założenia firmy oprócz standardowych informacji typu dane adresowe, nazwa firmy, jest też konieczny kod organizacja eventów pkd. Polska Klasyfikacja Działalności, czyli w skrócie PKD to zbiór rozmaitych zbiorów branż. Z tego zestawu należy wybrać przynajmniej jeden, aby móc scharakteryzować to, czym będzie zajmować się nasz biznes. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać tych kodo więcej albo też później jakiś usunąć.

Oczywiście kody te muszą pokrywać się z przewidywanym profilem działalności. Warto dodać, że część z nich szczególnie związanych z sektorem finansowym czy paliwowym wymaga pewnych dodatkowych wizyt w Urzędzie Skarbowym. Zajmując się eventami na szczęście mam, to nie grozi i sam proces rejestracji firmy powinniśmy przejść sprawnie.