Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 30, 2017 in Imprezy i rozrywka |

Asaf Avidan over my head. Złote lata rocka powracają w nowym, orientalnym wydaniu

Asaf Avidan over my head. Złote lata rocka powracają w nowym, orientalnym wydaniu

Asaf Avidan jest wokalistą i autorem tekstów z Izraela, który posiada już stałą grupę fanów na całym świecie. Odbył studia w Szkole Sztuk Pięknych i Rzemiosła Artystycznego Besaleel, gdzie jako pracę dyplomową stworzył krótkometrażowy film Find Love Now, który przyniósł mu nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Hajfie. Jego pasją stała się jednak muzyka. Tworzy głównie w nurcie mocno eklektycznym, łącząc elementy retro, folk i punku. Bywa porównywany z takimi tuzami rocka jak Janis Joplin czy Robert Plant. Z tym drugim wystąpił nawet na jednej scenie podczas koncertu w 2011 roku.

Asaf Avidan over my head

Rozgłos zyskał dzięki zespołowi Asaf Avidan & The Mojos, z którym nagrał kilka płyt. Część z nich pokryła się złotem i platyną. Grupa przetrwała do 2010 roku, gdy artysta rozpoczął solową karierę.

Artysta sporo koncertuje. Pojawił się już również wielokrotnie w Polsce – między innymi podczas festiwalu Szczecin Music Fest oraz w warszawskim klubie Stodoła. Aktualnie na swoim koncie ma dwie studyjne płyty solowe, a jego styl artystyczny cały czas się rozwija, nawiązując ściśle do tradycji jazzu, bluesa i folku. Do utworu, który napisał i wykonał Asaf Avidan Over my Head, promującego drugi album, stworzono teledysk w iście filmowym stylu. Za jego reżyserię odpowiadali Camille i Jean-Baptiste. Asaf Avidan to intrygujące połączenie klasyki rocka z nowoczesnością, okraszone lekką nutą orientalności.