Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 3, 2018 in Imprezy i rozrywka |

Parę słów o grze Jurassic Park: Operation Genesis

Parę słów o grze Jurassic Park: Operation Genesis

Zwolenników gier strategicznych całkiem sporo. Jeśli dodatkowo rozgrywają się one w dobrze znanym i popularnym świecie to mają one szansę na duży sukces. Doskonałym przykładem takiego przypadku jest gra Jurassic Park: Operation Genesis. Już nazwa sugeruje, że będzie ona dotyczyć dinozaurów i parku jurajskiego znanego z filmów. Tytuł ten ukazał się na PC i konsole PlayStation 2 oraz Xbox.

Na czym polega rozgrywka?

W grze przyjdzie nam wcielić się w postać dyrektora tytułowego parku jurajskiego. Zatem musimy też troszczyć się i tworzyć dinozaury. Oczywiście to nie jedyny cl gry, ponieważ tak jak ma to miejsce w tego rodzaju tytułach naszym zadaniem, jest też pilnowanie wielu innych kwestii. Naszym zadaniem jest zatem dbałość o harmonię w parku tak, aby dinozaury mięsożerne i roślinożerne żyły w symbiozie. Tym samym żaden z typów tych zwierząt nie może przeważyć. Z racji tego, że park musi się rozwijać i przyciągać stale turystów to musi w nim też być coraz więcej nowych gatunków. Gracz musi więc je stworzyć, a do tego potrzeba minimum 50% materiału genetycznego określonego gatunku. Im będzie go więcej, tym nasz dinozaur będzie żył. Samo DNA jest możliwe do zdobycia na jednym z 9 wykopalisk. Jako dyrektor parku musimy dbać nie tylko o dinozaury, ale też o turystów i pracowników. Tym samym niezbędne są odpowiednie warunki w postaci dbałości o bezpieczeństwo, rozrywkę, wyżywienie i tym podobne.

Spolszczenie do gry

Gra niestety nie posiada polskiej wersji językowej. Może to być problemem dla wielu graczy, lecz i na to jest rozwiązanie. Społeczność fanowska przygotowała samodzielnie Jurassic Park Operation Genesis spolszczenie, które jest dostępne w wielu miejscach w sieci. Wystarczy więc je pobrać i cieszyć się w pełni spolszczona wersją. Wtedy też rozgrywka będzie w pełni zrozumiała, a więc i w pewnym stopniu łatwiejsza dla wszystkich bez względu na stopień znajomości języków obcych.