Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 4, 2018 in Z innej beczki |

Wszystko jest dla ludzi

Wszystko jest dla ludzi

Nie obawiaj się, rynek finansowy to bardzo trudna branża. Wiele osób ma bardzo błędne myślenie, że to tylko matematyka i przysłowiowe dwa dodać dwa. Potrzebny wysiłek pozwala utrzymać się na rynku, a co więcej każdy finansista musi pochwalić się tęgim umysłem, który zapamięta wiele przepisów i norm.

Czy znasz takie pojęcie jak aktywna polityka budżetowa? Dla Ciebie i może dla Ciebie to nic trudnego. Jednak przeciętny Polak z pojęciem tym spotkał się pierwszy raz, wciąż nie rozumiejąc co autor miał na myśli. W kilku słowach wyjaśnienia aktywna polityka budżetowa polega na tym, że to nikt inny tylko rząd decyduje, które narzędzia pozwalają osiągnąć wytyczony cel. W urbanistyce to nie jedyne pojęcie, kolejne to oczywiście pasywna polityka budżetowa.

Wszystko ma swoje cele i założenia. Wykorzystując politykę budżetową rząd ma na celu realizację trzech celów. Trzy etapy, które każdy na swoje drodze spotkał nie raz.Pierwszy z nich zakłada cel finansowy, ma w swoich założeniach zaspokoić popyt publiczny, kolejny cel to nic innego jak wydawanie przeznaczonych środków, w taki sposób by zostały zrealizowane zadania władz, które ujęte są w statucie. Ostatni cel jak fachowo wiele źródeł podaje, realizacja zadań niefiskalnych, wykorzystując fiskalne narzędzia.

Finanse to dla wielu osób trudny temat, nieznane pojęcia nie ułatwiają zbyt wiele. Z tego też powodu warto zwracać uwagę na wszystkie kruczki i druczki, czasem możemy przeoczyć ważny element, szczególnie gdy oczekujemy czegoś od lokalnych władz.