Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 11, 2018 in Imprezy i rozrywka |

Ptaki zespół – historia podwójna i coś jeszcze…

Ptaki zespół – historia podwójna i coś jeszcze…

Gusta muzyczne bywają różne i ponoć się o nich nie dyskutuje. Czasami warto jednak wybrać się na wycieczkę innym szlakiem, niż ten zazwyczaj wybierany. Zboczyć trochę z drogi i poznać coś innego, nowego, co będzie miało szansę nas zainteresować. Można wówczas dokonać ciekawych odkryć. Właśnie tak ma się sytuacja z zespołem „Ptaki”.

Ptaki Pierwsze – prolog

Okazuje się, że historia polskiej muzyki zna aż dwie grupy o tej mocno ornitologicznej nazwie. Pierwsze Ptaki zespół powstały wiele lat temu – w roku 1971. W ich skład wchodzili: Anna i Wiktor Stroińscy, Jacek Szczygieł, Andrzej Krupiński i Andrzej Rutkowski. Grupa wpisywała się w nurt charakterystycznej dla lat 70. rodzimej muzyki rozrywkowej. Nagrali jeden album studyjny, sporo koncertowali i… w roku 1979 zakończyli wspólną działalność.

Ptaki drugie – nowoczesne życie miejsce

Gdy historia powoli zapomniała o pierwszym, mocno tradycyjnym zespole, na polskiej scenie muzycznej pojawił się warszawski duet dj-ów, szukający eksperymentów i innowacyjności w muzyce klubowej. Przyjęli dokładnie tę samą nazwę dla swojego projektu. Ich działalność nie ma jednak nic wspólnego z zespołem tworzącym przed pół wieku.

A na koniec można dodać, że śledzenie wątku ornitologicznego w polskiej muzyce na tym się nie wyczerpuje, gdyż do duetu zespołów trzeba jeszcze dołożyć brzmiące lekko z angielska, ale nadal rodzime… Ptaky…