Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 22, 2018 in Z innej beczki |

Ile wart jest towar?

Ile wart jest towar?

Tysiące firm i osób z różnych części świata czerpią zyski z żeglugi krajowej i międzynarodowej. Wiele z tych firm i osób inwestuje w rozwiązania spedycyjne w celu szybszej dostawy ładunków, a także w celu zaoszczędzenia czasu, pieniędzy, zmartwień i zabezpieczenia swoich ładunków.

 

Firmy i osoby oferujące rozwiązania spedycyjne są znani jako spedytorzy. Są to zewnętrzni dostawcy logistyczni, którzy organizują i pomagają w przesyłaniu paczek drogą powietrzną, lądową lub wodną dla firm i osób fizycznych z pomocą zaufanych przewoźników. Aby wyliczyć swoją ofertę, spedytorzy rezerwują przestrzeń ładunkową, przygotowują dokumenty importowe i eksportowe, negocjują płatności za ładunek, konsolidują paczki, prowadzą magazynowanie, przygotowują ubezpieczenie ładunku i zgłaszają roszczenia z tytułu ubezpieczenia. Usługi te pomagają firmom i osobom prywatnym w przestrzeganiu rządowych wymagań wysyłkowych, a także pozwalają uniknąć kłopotów logistycznych.

Czasami spedytorzy służą również jako przewoźnicy. Najczęstszymi nośnikami ładunku są ciężarówki, statki, pociągi i samoloty.
Istnieje mnóstwo korzyści z dostępnych usług spedycyjnych. Możesz oczekiwać dostawy towarów w terminie określonym przez spedytora. Możesz zapewnić bezpieczeństwo swoich towarów, ponieważ spedytorzy oferują usługi ubezpieczeniowe i oceny ryzyka. W przypadku zagubienia możesz odzyskać towar znacznie szybciej niż samemu. Możesz śledzić ładunek 24/7. Spedytorzy zazwyczaj akceptują niestandardowe zamówienia na ładunek, aby zyskać na tym duże pieniądze. Ponieważ spedytorzy są ekspertami w dziedzinie logistyki, nie musisz się martwić o legalność wysyłki i innych dokumentów niestandardowych.
Stawki za spedycję różnią się w zależności od spedytora i rodzaju usług, z których skorzystasz. Każda firma spedycyjna cennik ustala według własnych kosztów.