Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 4, 2017 in Z innej beczki |

Hodowla ptaszników

Hodowla ptaszników

Ptaszniki to grupa pająków, które w Polsce są określane mianem najbardziej popularnych w hodowli domowej. Duża część gatunków z tej grupy, to pająki które nie wymagają dużej opieki, potrafią dobrze radzić sobie nawet bez pożywienia, a także mają bardzo niski stopień jadowitości, dzięki czemu mogą być hodowane przez osoby początkujące oraz te, które nie mogą zbyt dużej uwagi poświęcać swojej hodowli.

Ptaszniki dzielą się na:
-naziemne,
-nadrzewne,
-podziemne.
Najbardziej popularnymi są te pierwsze, ponieważ należą do grupy pająków najmniej wymagających za strona hodowcy oraz są w dużej mierze samowystarczalne. Istnieje ogromna ilość gatunków ptaszników. Możemy dobierać odpowiednie gatunki pod wieloma kątami, między innymi dotyczących wielkości danego pająka.

Hodowla pająków jest również uwarunkowana od wielkości danego pająka. Małe ptaszniki powinno karmić się stosunkowo najmniejszym rodzajem pożywienia. Zazwyczaj stosuje się do tego celu białe robaki na ryby które dostępne są niemalże w każdym sklepie zoologicznym lub wędkarskim. Młode pająki należy karmić co około 3 dni, można karmić również codziennie i to nie powinno zaszkodzić. Ptaszniki, nawet te małe są zwierzętami odpornymi na brak pokarmu przez dłuższy okres czasu.