Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 24, 2018 in Z innej beczki |

Zanim przygarniesz/adoptujesz psa

Zanim przygarniesz/adoptujesz psa

Jeśli chcesz adoptować psa lub po prostu go przygarnąć, musisz mieć cały szereg zasad na uwadze.

Kochaj

Przede wszystkim musimy się przygotować na to, że pokochamy te zwierzęta. Są one jak nasi najlepsi przyjaciele. Tacy, którzy nigdy nas nie opuszczą. Dlatego też nie możemy traktować ich inaczej jak z miłością.

Troszcz się

Pamiętaj, że psy, jeśli poczują zagrożenie, to Cię przed nim obronią. Twój pies nie pozwoli zrobić Ci krzywdy. Dbaj więc o niego, tak jak on będzie dbał o Ciebie. To zdrowa zasada, której należy przestrzegać.

Zadbaj o jego żołądek

Bądźmy szczerzy. Pieska nie można krzywdzić i głodzić. Trzeba dbać, aby był najedzony i szczęśliwy. Nie chcielibyśmy przecież sami siedzieć głodni i nie móc sobie z tym poradzić. Pamiętajmy, aby stosować odpowiednią dietę dla psa. Chodzi tu o jego zdrowie.

Skąd wziąć psa?

Zazwyczaj chcemy przygarnąć szczeniaki. Wiadomo. Są jeszcze malutkie i możemy ich wszystkiego nauczyć. Dlatego też najczęściej decydujemy się właśnie na takie maleństwa. Możemy poszukać w internecie ogłoszeń – na przykład oddam szczeniaki, albo bardziej szczegółowo – z rasą – np. ratlerki szczeniaki do oddania . Wtedy doprecyzujemy o co nam chodzi i dużo szybciej znajdziemy takiego psa, jaki nam najbardziej odpowiada. Chociaż tak naprawdę chyba każdy z nich jest dobry, czuły, kochany i potrzebujący naszej troski. Warto oddać takiemu maluchowi swoje serce i pokazać, że nam na nim zależy. Możemy być pewni, że swoją postawą odda nam wszystko z nawiązką.